Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bauer je nemocný a zůstal doma

4 2003
Praha - Po návratu z finského Kuusama se Lukáš Bauer necítil do dobře. Sice věřil, že se nemoci vyhne, ale ve čtvrtek ráno mu doktor Koldovský diagnostikoval zánět nosohltanu, který si vyžádá minimálně tři dny odpočinku. "Bauer je nemocný a do Toblachu necestuje," prozradil manažer běžeckého úseku Lyžařského svazu Čestmír Skrbek před dalším závodem SP.

Devátý muž z nedělní kombinace v Kuusamu chytil nemoc během čtyř dnů pobytu v ČR. "V tomto stavu není schopen absolvovat tak náročný závod, jakým bude sobotní třicítka v Toblachu," potvrdil Koldovský.

Nemoc není podle Koldovského u Bauera v pokročilém stavu, a proto by mohl být v pondělí fit a schopen odjet za výpravou. "Předpokládám dobu léčení do neděle. Tak by to mohlo dopadnout, protože Lukáše znám, ale jsou to jen hypotézy, protože nelze přesně říci, jak se to vyvine," sdělil Koldovský.

Onemocnění je sezónního typu, nepřišlo v rámci epidemie chřipky. "Souvisí to s takovou trošku sníženou obranyschopností vrcholových sportovců, a s tím, že mají náročné přesuny, jako třeba teď z Kuusama do Čech. A letištní haly, to je trošku neštěstí, kde se dá chytit cokoli," doplnil Koldovský. Bauer má nyní naordinovaný klid, antibiotika a podpůrné medikamenty.

Do Toblachu, kde mají problémy se sněhem, nepojede ani Kamila Rajdlová, kterou stále sužuje nachlazení z Finska. V Itálii se pokusí vylepšit svoji bilanci Martin Koukal a sobotní klasickou patnáctku s ním poběží Jiří Magál, Petr Michl a Milan Šperl. Za ženy nastoupí do klasické desítky pouze Helena Balatková.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze