Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bauer bude v létě trénovat s Němci

30 2006
Praha - Stříbrný olympijský medailista Lukáš Bauer změní po pěti letech stereotypního tréninku letní přípravu. Na nadcházející sezonu se bude český běžec připravovat společně se špičkovými německými závodníky. Trénovat bude tedy například s bývalým celkovým vítězem Světového poháru Rene Sommerfeldtem.

Nebo s talentovaným závodníkem Tomem Reicheltem či Benjaminem Seifertem.

Domluvil se totiž na spolupráci s reprezentanty z Oberwiesentalu, za který jezdí jmenovaní závodníci.

"Po zisku olympijské medaile jsem cítil, že jsem z toho dosavadního stylu a typu trénování trochu unaven, a hledal jsem, jak to do dalších let změnit, jak zase o něco zvětšit motivaci," vysvětlil v rozhovoru pro ČTK Bauer a upozornil, že chce závodit minimálně do další olympiády ve Vancouveru.

Jeho příprava s německým týmem potrvá až do začátku Světových pohárů. "V pondělí se tam mám v půl deváté hlásit," prozradil Bauer.

Jeho tým se však nemění, nikdo z nejbližších spolupracovníků nevypadl, nikdo nepřibyl. Koučem zůstává nadále Martin Petrásek. "Budu trénovat kompletně podle německých plánů, ale on bude takový konzultant. Zná mě nejlépe a bude kontrolovat, aby to třeba nemělo negativní efekt," uvedl Bauer.

"Zvolil jsem jen jiný model a se Sommerfeldtem jsme spolu chtěli trénovat už dlouho. V listopadu jsme se dohodli," dodal.

V Německu absolvuje i dvě reprezentační soustředění, kde se potká s letošním vítězem SP Tobiasem Angererem i loňským šampionem Axelem Teichmannem z Oberhofu. Bude běhat i ve finském sněžném tunelu ve Vuokati, kde v minulosti již byl.

"Souhlasil s tím německý svaz, přijali to vřele, ani Češi nebyli proti," pravil Bauer, jehož čekají v Německu s tamní reprezentací testy i kontrolní závody. "Krátce před svěťákama se zase vrátím domů," řekl.

Bauer cítil, že potřebuje, aby mu někdo při tréninku dýchal na záda, nebo aby před sebou viděl kvalitní běžce a proháněl je on.

"Jsou to kvalitnější běžci, než máme tady doma," uvedl olympijský medailista, který si od lyžování odpočinul pouze týden s rodinou u moře a při studiu. Student Vysoké škole báňské, oboru ekonomika, management a informatika veřejné správy zvládl dvě zkoušky ze statistiky a angličtiny.

V příští sezoně se Bauer hodlá zaměřit spíše na Světový pohár než na jediný
závod, jak tomu bylo v té minulé před olympiádou. Vrcholem roku je mistrovství světa v Sapporu.

"Rád bych odjel co nejvíce závodů," prohlásil muž, jenž dnes zakončil sezonu při sportu a oslavách v Praze ve Stromovce. "A vlastně jsem tak zahájil i novou," uvedl.

Stříbrný ze závodu na 15 km klasicky Lukáš Bauer.

Autoři: ,


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze