Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Basketbalový Trutnov získal před sezonou tři nové Američanky

Basketbalistky Trutnova se připravují na novou sezonu - ilustrační foto | foto: Vilém Fischl

19 2014
Basketbalistky Kary Trutnov půjdou do nové sezony s třemi novými Američankami. V jubilejní dvacáté sezoně v nejvyšší soutěži to bude rekordní, tři hráčky z USA totiž ve svém kádru ještě nikdy neměly.

„Snažili jsme se vybrat hráčky, které by typově doplnily stávající kádr. Šlo o dlouhodobou záležitost, viděli jsme řadu hráček a ty, které přišly, jsme důsledně sledovali,“ uvedl manažer trutnovského klubu Jan Braun.

Volba nakonec padla na rozehrávačku Deju Mannovou a dvě podkošové hráčky Samu Ostarellovou a Amberu Dvorakovou. Všem je shodně 23 let, všechny za sebou mají úspěšná působení v amerických univerzitních družstvech, Ostarellová už navíc má zkušenost s evropským basketbalem, v minulé sezoně působila v Turecku.

Američanky měla Kara ve svém týmu i v minulé sezoně, ale ani jedna nepokračuje. „Johnsonová se rozhodla vrátit do USA a chce studovat medicínu, Russellová by u nás pokračovala, ale lékaři jak u nás, tak ve Státech jí to kvůli zdraví nedoporučili,“ uvedl Braun.

Vedle dvojice Američanek Karu v létě opustila dlouholetá opora Hindráková, jež bude hrát za Imos Brno, Nováková odešla do VŠ Praha a Peklová do DSK Basketball. I proto vedení klubu získalo nadějnou Michaelu Vackovou ze SŠMH Brno, která prošla mládežnickou základnou Imosu Brno a v letech 2011 a 2012 se s ním stala dorosteneckou mistryní republiky.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze