Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Omladíme, hlásí basketbalový Imos. Euroliga ještě jasná není

Hráčky týmu IMOS Brno při time-outu. Pokyny rozdává trenér Jan Bobrovský. | foto: Šálek VáclavČTK

3 2014
Skoro od nuly bude basketbalový Imos Brno skládat tým pro příští sezonu. "Tak jako každý rok," podotýká trenér Jan Bobrovský. "Pokaždé je jen nějaký základ, ke kterému se pak přikupují další hráčky." Tentokrát však v Žabovřeskách nezůstal ani ten základ. Mimo dorostenek setrvala z loňského kádru jen Barbora Kašpárková, ostatní hráčky se rozutekly.

"Všechny získaly angažmá, nebo si jej hledají," sděluje Bobrovský. "Možná tu zůstane ještě Tereza Pecková, která si také hledá tým, ale ta už si ho hledá tři roky a zatím se vždycky vrátila. Byl bych rád, kdyby zůstala, stejně jako další hráčky. Tím mám na mysli hlavně Annu Jurčenkovou, ale bohužel peníze jsou vlivná páka."

V úspěšném brněnském klubu jich není nazbyt, i proto stále váhá, zda se přihlásí do dalšího ročníku Euroligy. "Musí se složit kauce 22 tisíc eur (přibližně 600 tisíc korun)," přibližuje Bobrovský. "Rozhodne se do konce června. Ale nějakou evropskou soutěž hrát určitě budeme," ujišťuje.

V domácí lize se Imos znovu hodlá bít o finále. "Hrát někde ve středu nikdy nebylo cílem Žabovřesk," oznamuje prezident klubu Michal Chládek. "Naše situace není vůbec jednoduchá, ale není ani tristní."

Na rozdíl od uplynulého ročníku vyšlou "Žabiny" do nejvyšší soutěže pouze jedno družstvo. Loni v ní působil také rezervní celek pod hlavičkou SŠMH Brno, který se v baráži zachránil, nyní však extraligová licence putuje do Ostravy výměnou za právo účasti v první lize. Díky tomu bude mít Imos možnost posílat basketbalistky z A družstva do B týmu a zpět.

"Chceme dávat větší šanci mladým hráčkám, které máme velmi dobré. Ty, které se nedostanou do kádru prvního družstva, se budou moct utkávat s ženami v první lize," nastiňuje Bobrovský.

Zatímco dosud pracoval jen se dvěma dorostenkami, nyní hodlá přibrat další. "Samozřejmě se to doplní třemi nebo čtyřmi kvalitními hráčkami odjinud, nejspíš z ciziny.

V Česku moc takových, co by mohly hrát Euroligu, není. Nebo na ně nemáme," glosuje ostřílený trenér.

Udrží si jeho omlazený celek alespoň loňskou kvalitu? "To se dopředu nikdy nedá říct. Loni jsme mysleli, že budeme mít horší tým než předtím, ale nakonec se ukázal jako velmi dobrý," upozorňuje Bobrovský. "Ambice by určitě měly zůstat stejné."

A to přesto, že kdysi mocné "Žabiny" prožívají složité časy. "Když jsem k pozici trenéra převzal i roli majitele, zažil jsem hrůzné věci, se kterými jsem za těch předchozích skoro dvacet let nepřišel do styku," posteskl si Bobrovský.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze