Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Změna. Basketbalová VTB liga se bude hrát dvoukolově, ne ve skupinách

Ilustrační fotografie z utkání VTB ligy | foto: Roma Yandolin

2 2014
Odstoupení pěti basketbalových litevských klubů donutilo vedení mezinárodní VTB ligy ke změně formátu. Původně se soutěž, které se od roku 2011 účastní i čeští šampioni z Nymburka, měla hrát ve skupinách. Jenomže právě po snížení počtu účastníků se v pátek rozhodlo, že se 16 týmů, které už také podle oficiálního webu VTB potvrdily svůj start, utká dvoukolově systémem doma a venku (celkem tedy 30 zápasů).

Seznam účastníků vedení soutěže nicméně nezveřejnilo. Chce tak učinit až po inspekci v jednotlivých klubech, při které se přesvědčí, že nehrozí další odhlášky. "Kontrolovat se bude finanční stabilita, zázemí a další faktury důležité pro bezproblémovou účast klubů v soutěži," uvedl na nymburském webu výkonný ředitel klubu Ondřej Šimeček.

Inspekce budou probíhat do 11. srpna, do té doby také bude detailně zpracován kalendář zápasů.

VTB liga přitom byla teprve před dvěma týdny slavnostně rozlosována v Moskvě. Počítalo se se dvěma skupinami a porcí 20 zápasů v základní části. Posléze ale z 21 týmů rezignovaly na účast litevské celky Lietuvos Rytas, Neptunas Klajpeda, Dzukija Kaunas, Lietkabelis Panevéžis a Nevéžis Kedainiai. Stalo se tak poté, co litevská liga rozšířila základní část domácí soutěže na čtyřkolový systém, což by pro účastníky VTB ligy znamenalo přeplněný termínový kalendář.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze