Archivní fotografie z utkání Slavie (červená)

Archivní fotografie z utkání Slavie (červená) | foto: Martin Veselý, MAFRA

Basketbalistky Slavie marodí ve velkém, duel v Nymburku byl odložen

• 0
Slávistické basketbalistky nebyly schopné kvůli mnohým zdravotním problémům dát dohromady tým pro ligový zápas v Nymburku, a tak musel být tento duel odložen. Náhradní termín utkání 8. kola bude teprve určen. Východočeské derby nabídlo ofenzivní podívanou, Trutnov nakonec zdolal Hradec Králové 101:87.

Slávistky potkal podobný osud už loni v listopadu, kdy kvůli nedostatečnému počtu hráček předčasně skončil jejich zápas s Trutnovem. Tehdy dorazily Pražanky na utkání v šesti, ale při rozcvičce se zranila pivotka Kubusová.

Po třinácti minutách pak odstoupila kvůli zranění i kapitánka Johnová a ze zbylé čtveřice se tři basketbalistky vyfaulovaly, takže zápas byl ukončen ještě před poločasem.

Východočeské derby přineslo ofenzivní bitvu, v níž Trutnov díky výkonu v druhém poločase zdolal Hradec Králové 101:87. S 30 body byla nejlepší střelkyní zápasu Prokešová, jíž zdatně sekundovaly Mannová (27) a Ostarellová (22), která přidala 15 doskoků.

Před Hradec se na druhé místo tabulky posunul o skóre IMOS Brno, kterému pomohla k výhře nad Ostravou 68:54 i nová posila Fontenetteová, jež dala 15 bodů.