Hradecké basketbalistky porazily Žabiny a zůstávají stoprocentní

Ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA

30 2017
Basketbalistky Hradce Králové vyhrály na palubovce Žabin Brno 66:53 a i po třetím kole ŽBL zůstávají stoprocentně úspěšné. Brno naopak utrpělo první porážku. Pražská Slavia uštědřila doma debakl Slovance 95:54

Hradecké Lvice, které obhajují druhé místo z minulého ročníku, si po Ostravě a Trutnovu poradily i s Brnem. V úvodu se sice trápily a na první body čekaly šest minut, ale díky dobré obraně dovolily Žabinám do poločasu jen 19 bodů a do druhé části šly s dvouciferným vedením.

Brnský tým, který střílel s úspěšností jen 26 procent, měl šanci ještě ve třetí čtvrtině, kdy se dotáhl na tři body, jenže Hradec odpověděl sedmi body v řadě, opět odskočil na dvouciferný rozdíl a ten už nepustil.

Nejlepší střelkyní zápasu byla se 14 body Kristýna Minarovičová. Nejlepší hráčkou jihomoravského celku byla Lenka Šoukalová se 13 body a devíti doskoky.

Slavia o výhře rozhodla už v první čtvrtině, ve které získala náskok 19 bodů a ten postupně navyšovala až na 49 bodů. Nejproduktivnější hráčkou utkání byla domácí pivotka Mária Felixová s 18 body, sedmi doskoky a šesti zisky.