Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


NBA bez hranic. Basketbalová liga vyšle své emisary na Kubu

Dikembe Mutombo | foto: Reuters

7 2015
NBA by měla koncem dubna zavítat na Kubu. Avšak zatím jen v podobě přípravného kempu s názvem Basketball Without Borders - Basketbal bez hranic. Přesto půjde o historický mezník.

NBA se stane první americkou profiligou, jež navštíví Kubu od chvíle, kdy americký prezident Barack Obama v prosinci vyzval k urovnání vztahů mezi oběma zeměmi.

Rozvojový kemp spojený s uspořádáním několika seminářů pro mladé hráče by se měl konat v metropoli Havaně. Zúčastnit se ho mají například Steve Nash, skvělý rozehrávač, jenž teprve nedávno ukončil kariéru, Dikembe Mutombo, který má být letos přijat do basketbalové Síně slávy, či současní trenéři Quin Snyder (Utah) a James Borrego (Orlando).

Basketbal má na Kubě dlouholetou tradici a dvěma tamním rodákům se dokonce podařilo prosadit se až do NBA: Lazaro Borrell hrál v letech 1999 až 2000 za Seattle, Andrés Guibert oblékal od roku 1993 dvě sezony dres Minnesoty.

„Už jsme (v minulosti) viděli, že basketbal může postavit mosty mezi různými kulturami,“ prohlásil zástupce komisionáře Mark Tatum.

Obama ohledně zlepšení vztahů mezi oběma zeměmi telefonicky kontaktoval kubánského vůdce Raúla Castra, mladšího bratra bývalého dlouholetého prezidenta Kuby Fidela Castra.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze