Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Trenér Pavlát pumpoval do ostravských hráček sebevědomí

Tereza Sedláčková (vpravo) z SBŠ Ostrava se pokouší obejít Karolínu Elhotovou z VŠ Praha | foto: Jiří Seidl, MF DNES

10 2015
Soubojem se Strakonicemi vstoupí basketbalistky SBŠ Ostrava do druhé poloviny základní části Ženské ligy. Utkání 12. kola se hraje v neděli od 15.00 v hale Tatran. „Mělo by nám pomoci, že teď budeme hrát více zápasů doma,“ řekl ostravský trenér Ladislav Pavlát.

Ostravanky v nadcházejících pěti kolech nastoupí čtyřikrát doma. Po Strakonicích přivítají Valosun Brno (17. ledna, 12.00), Trutnov (25. ledna) a Karlovy Vary (8. února).

SBŠ prohrála ve Strakonicích rozdílem 38 bodů (52:80). „To jsme zaplatili nováčkovskou daň,“ je přesvědčený trenér Pavlát. „Můžeme uspět, pokud ubráníme nejlepší strakonické střelkyně Vrančičovou a Američanku Kastanek.“

Pavlát původně převzal ostravský tým po odvolaném trenérovi Tomáši Pětivlasovi jen dočasně s tím, že klub najde do konce prosince náhradu. Leč nakonec se s šéfem SBŠ Kamilem Havrlantem dohodl, že zůstane do konce sezony.

Přivést nového kouče se zástupcům klubu nepodařilo, a tak se Pavlát rozhodl pokračovat. „Dal jsem si ale podmínku, že nadále budu hlavním trenérem mládeže,“ podotkl. Zůstává tak zároveň u družstva U19 a šéfem sportovního centra mládeže.

Zvládne všechno časově? „Na čas to není o mnoho náročnější, než jsem to měl dosud,“ řekl. „Už když jsem byl asistentem trenéra Pětivlase, tak jsem byl na každém tréninku žen.“

Do ostravského týmu, který je mezi elitou poslední, se v minulé desetidenní přestávce snažil napumpovat především sebevědomí. „Holky si musejí uvědomit, že basket hrát umějí,“ prohlásil.

Ostravě bude v neděli proti Strakonicím chybět křídelnice Alena Novikavová. „Doma v Bělorusku čeká, až dostane vízum,“ vysvětlil Ladislav Pavlát.

Do hry ale může postavit srbskou křídelnici Latinku Dušaničovou. „Je u nás na čtrnáctidenní zkoušce,“ řekl Kamil Havrlant.

Minulou sezonu hrála v Maďarsku za Atomerömü, ale minulé tři měsíce byla bez angažmá. „Uvidíme, měla by to být střelkyně zvenku,“ dodal Ladislav Pavlát.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze