Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Basketbalistky Karlových Varů hrají o postup do play-off

Karlovarská basketbalistka Julia Reisingerová | foto: ČBF / Václav Mudra

4 2017
Získat víc nebo aspoň stejně bodů jako Ostrava, to je úkol basketbalistek BA Karlovy Vary před posledním kolem základní části ŽBL. Nastoupí v Nymburce, Ostrava hraje na KP Brno.

Nyní jsou Karlovy Vary v tabulce na osmém místě, ale Ostrava za nimi má stejný počet bodů. V případě zisku stejného počtu bodů v posledním kole by měly oba celky shodný počet a pro Vary hovoří lepší vzájemné zápasy. Ostravu doma porazily 91:67 a při porážce v Ostravě 81:65 mají plus osm bodů.

„Bohužel jsme se dostali do takové pozice, že to nezáleží jen na nás. Chceme vyhrát, každým vítězstvím roste chuť, ale stejně musíme čekat jak dopadne zápas Ostravy,“ říká karlovarská trenérka Marcela Krämerová.

Karlovarské basketbalistky nastoupí v Nymburku v neděli ve 13.00 hodin, ale zápas KP Brno - Ostrava začíná až v 15.30 hodin.

„Toto nemám chuť ani náladu komentovat. Prostě tak je to dané, i když nevím, proč se to tak dělá,“ poukazuje Krämerová na možnou neregulérnost závěru soutěže.

Nicméně veškeré spekulace by byly k ničemu, pokud by Karlovy Vary v Nymburku vyhrály.

„Vždy je všechno možné. Podívejte se na finále Českého poháru, Žabiny, které nikdo nedával do pozice vítěze, podaly skvělý výkon a zaslouženě vybojovaly vítězství. Takže nikdy nevíte, jak komu ten zápas sedne a podle toho se duel vyvíjí. Stát se může cokoliv,“ uvědomuje si karlovarská trenérka.

V nejlepším případě skončí Vary po základní části osmé. „Pro mě jako trenéra jsme loni osmé místo brali jako úspěch, ale nyní osmé místo není dostatečně uspokojující, chtěla jsem se posunout aspoň o příčku výš. Bylo tam hodně okolností, které to způsobily, nejsem typ trenéra, který by brečel, nicméně pro mě trošičku zklamání,“ dodává Marcela Krämerová.

V Nymburku by měla mít k dispozici kompletní kádr. Trenérka dosud neřeší nějaké zdravotní problémy, nikdo jí nic nehlásil.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze