Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Basketbalistky Karlových Varů bude řídit nadějná rozehrávačka

Karolína Malečková je zatím jedinou rozehrávačkou karlovarských basketbalistek. Na palubovce tráví za zápas nejvíce času. | foto: Martin Stolař, MAFRA

2 2016
Karlovarské basketbalistky se snaží zacelit díru, již mají v dosavadní sezoně na pozici rozehrávačky. Tam zatím v podstatě hraje pouze Karolína Malečková. Proto vedení klubu nyní přivádí novou rozehrávačku, v pátek proti Technic Brno nastoupí Veronika Aulichová.

Odvetnou polovinu základní části ŽBL zahajují hráčky BA Karlovy Vary, stejně jako úvod soutěže, se slabšími soupeři. Po jasné výhře ve Strakonicích přivítají v pátek v 17.30 hodin v hale míčových sportů nováčka a nejslabšího ze trojice brněnských klubů, MK Technic Brno.

Do utkání by už měla zasáhnout a představit se karlovarskému publiku nová rozehrávačka, skoro devatenáctiletá Veronika Aulichová z Aritmy Praha.

„Zatím se stále snažíme držet cesty, dávat příležitost a možnost českým nadějným hráčkám,“ vysvětluje příchod Aulichové manažer karlovarských basketbalistek Roman Maleček. Tak se objeví na karlovarské palubovce. „Pokud bude zdravá, to se potvrdí až na posledním tréninku.“

Čas na to přesvědčit karlovarské vedení a získat angažmá bude mít Aulichová do konce kalendářního roku, resp. čtyři zápasy. Ve Strakonicích už odehrála svých prvních jedenáct ligových minut, ze tří pokusů dala dva koše, proměnila dvě šestky, vybojovala dva obranné doskoky a jednu asistenci. Teď bude mít šanci proti Technic Brno, ve středu v Praze na Slavii a v pátek 16. prosince s Trutnovem.

„Je to jedna z hráček, která nakoukla i do juniorské reprezentace, byla dva roky v USK Praha, kam přišla z Aritmy. To vše v dorostu, do ženské kategorie USK ani VŠ Praha vybraná nebyla, a tak se vrátila do Aritmy,“ popisuje Maleček dosavadní kariéru Veroniky Aulichové.

Vyřešení problému s rozehrávačkou z vlastních řad se Karlovým Varům nedaří.

„V tuto chvíli se už dá předpokládat, že Tereza Matulková bude alternovat spíš na pozici dvě než na jedničce, kde jí to až tolik moc nevyhovuje a není to úplně optimální pro tým,“ přiznává Maleček. Zbývá tak jediná rozehrávačka, což je Karolína Malečková.

„Hledali jsme, kdo by byl volný, a o Verče jsme něco málo věděli, a tak jsme domluvili s Aritmou vyzkoušení na hostování a zkoušíme ji. Uvidíme, jestli to půjde, nebo nepůjde. Je to šikovná holka, která v sobě něco má. Samozřejmě je to spíš otázka do budoucnosti,“ doplňuje Maleček.

Do karlovarské haly míčových sportů přijede nováček soutěže Technic Brno, který má dosud na kontě jedno vítězství právě nad Strakonicemi. Technic v soutěži nahradil VŠ Praha, z něhož se stal rezervní tým USK a byl administrativně přeřazen do první ligy. V prvním vzájemném zápase Vary v Brně vyhrály 58:86. „Vydařil se nám vstup do utkání, 9:27 po první čtvrtině, a pak jsme si již zápas pohlídali,“ vzpomíná Maleček na utkání v Brně.

Přesto Vary nesmí, a ani nemůžou, následující vzájemný zápas podcenit, protože tým trenérky Zítkové není až takovým nováčkem. V jeho kádru nalezneme několik hráček, které prošly juniorskými reprezentacemi ČR a již okusily extraligovou soutěž v předchozích letech v jiných týmech a dokázaly v několika utkáních vedle vítězství nad Strakonicemi být hodně nepříjemným soupeřem.

„Trenérka Marcela Krämer by měla snad mít k dispozici kompletní kádr hráček, samozřejmě až na dlouhodobě zraněné juniorky Jindrovou a Sklenářovou, a rozhodně by chtěla se svým týmem doma naplno bodovat a odehrát kvalitní zápas v plném nasazení,“ dodává Roman Maleček.Najdete na iDNES.czmobilní verze