Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Basketbalistky Karlových Varů bojují o účast mezi osmičkou

Tereza Kuthanová (černá vlevo) a Gabriela Andělová z Hradce Králové pod tlakem Hany Šmídkové (vlevo) a Julie Reisingerové z Karlových Varů. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

20 2017
Karlovarské basketbalistky bojují o postup do play-off Ženské basketbalové ligy. Momentálně jsou na devátém místě, bod za osmou Ostravou a sedmým Trutnovem. Na pátý Handicap Brno ztrácejí body a právě tam svedou v sobotu další důležitou bitvu o body.

Basketbalistky BA Karlovy Vary odehrály v novém roce dvě utkání. V lize v Ostravě prohrály a v poháru na Slovance vyhrály. „Moc spokojená být nemůžu,“ tvrdí trenérka Marcela Krämerová.

Před sebou další důležité ligové utkání, v sobotu s týmem z brněnské části Žabiny, který se honosí úspěšnou historií, novým názvem v nové sezóně, ale zejména s týmem, se kterým v současné době bojují o postupové místo do play-off.

V Ostravě porážka nad plán

Prohra v Ostravě jim situaci dost ztížila. „Věděli jsme sice, že tam budou nové hráčky, připravovali jsme se na to, ale bohužel povinnost vyhrát nám hodně svazovala ruce a potom dvojice rozhodčích nás k ničemu nepustila. Proto zápas dopadl jak dopadl,“ komentuje možná klíčovou porážku karlovarská trenérka.

Náplast přišla výhrou na Slovance v poháru. „Také to nevypadalo moc růžově, protože domácích nastoupilo šest a asi v našem podvědomí bylo, že to bude snadné, když jich je málo. Zápas měl pro nás vypadat lépe a jinak, ale nakonec, počítá se vítězství,“ míní Marcela Krämerová.

V sobotu tedy do Brna, do haly Rosnička, která pamatuje líté euroligové bitvy. „Každý zápas je jiný, holky nemají extra zkušenosti, ale musí se s tím poprat,“ komentuje trenérka vliv prostředí.

Zatím nemá hlášeno, že by na tom byl někdo nějak zdravotně špatně a doufá, že do zápasu se nic nezmění.

Handicap vzpomíná na slávu Žabin

„Podobně jako my staví na mladých hráčkách, které se s tím také musí nějak poprat. Pod košem mají hráčku ze Slovenska, která se vrací po zdravotní pauze,“ popisuje Krämerová soupeře. „V zápase bude rozhodovat momentální rozpoložení obou týmů.“

Jak už bylo řečeno, opět půjde o zápas veledůležitý pro účast v play-off a i kdyby jej Vary nezvládly, vidí trenérka ztráty bodů v dosavadním průběhu soutěže v jiných duelech.

Body ztrácely v jiných zápasech

„Mrzí mě zápas se Žabinami doma, který jsme prohráli o tři body, zápas s Hradcem a také s Ostravou. Pokud chceme být někde jinde než ve skupině play out, tak musíme pod sebe dostat všechny týmy a potvrdit, že nahoru patříme, není o čem přemýšlet, ten, kdo má strach a bojí se na hřiště nepatří,“ dodává Marcela Krämerová.

Prozatím je k postupovému místu do play-off určitě blíže brněnský celek, který posbíral o dvě vítězství více, Varům však v bilanci schází odložené domácí utkání s KP Brno 29. ledna, a odvezl si i těsné vítězství 70:73 z prvního vzájemného zápasu.

„Tudíž pokud chceme i po skončení sobotního utkání v Brně pomýšlet nad postupem do play-off, je matematika pro náš tým jasně dána - odvézt si dva body za vítězství a nejlépe o čtyři body. K dosažení tohoto cíle je však nutné odvést mnohem vydařenější výkon, než v prvních dvou zápasech letošního kalendářního roku a jen zodpovědná agresivní obrana, podpořená sebevědomým výkonem v útoku, může dovézt domácí tým Handicapu pod tlak a následně i k vytoužené výhře,“ doplňuje manažer karlovarských basketbalistek Roman Maleček.Najdete na iDNES.czmobilní verze