Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Basketbalisté se chystají na generační souboj v Utkání hvězd

Ostravský basketbalista Corey Muirhead (vpravo) se dostává k míčí, sleduje ho James Tucker z Děčína. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

15 2015
Zcela nový formát Utkání hvězd představí v pondělí basketbalová NBL. Po dvou česko-polských All Star se tentokrát utkají „Mazáci“ proti „Mladým puškám“. Generační souboj by tak měl přinést větší motivaci hráčů. Zápas se uskuteční od 18:30 v nově zrekonstruované pražské hale Královka.

V minulosti se Utkání hvězd hrálo buď mezi Východem a Západem, nebo mezi Čechy a cizinci. Tentokrát poprvé vedení soutěže vyzkouší systém staří proti mladým, který často využívají i trenéři v přípravě, aby hráče motivovali.

„I my jsme chtěli tímto krokem vnést do hry rivalitu. Mladší hráči se budou chtít předvést a ti zkušení se naopak nebudou chtít nechat zahanbit,“ řekl předseda Asociace ligových klubů Zdeněk Bříza.

Mladíci mají v plánu veterány uběhat. „Jelikož jsme mladší, musíme je hlavně uběhat a nedat jim nic zadarmo. Zkušenosti hovoří jasně pro ně, ale po stránce rychlosti to můžeme dorovnat. Myslím, že se budou dát uhonit. Jejich věkový průměr je skutečně vyšší a my jsme tam samí mlaďáci, takže na tohle spoléháme,“ prozradil rozehrávač Děčína Tomáš Vyoral.

V sestavách má zastoupení všech 12 ligových klubů. Vítězem hlasování fanoušků se stal pardubický rozehrávač Levell Sanders, který získal nejvíce z celkového počtu 25 tisíc hlasů.

Do sestav obou týmů se dostalo hned sedm hráčů mistrovského Nymburku. Ovšem Chester Simmons vypadl kvůli zranění. V základní sestavě „Mazáků“ ho tak nahradí děčínský Luboš Stria.

Součástí Utkání hvězd budou rovněž tradiční doprovodné soutěže. V soutěži smíšených týmů se představí i klan Vyoralových, kdy Tomáše doplní jeho sestra a reprezentantka Tereza. „Moc se na to těším. Nikdy jsem nic takového nezažila. S bráchou jsme spolu na hřišti nikdy nebyli. Doufám, že společně vytvoříme dobrý tým a třeba vyhrajeme,“ řekla Vyoralová.

Jejich rodinný tým doplní ještě vybraná celebrita. „Přemýšlela jsem, že když už je to rodinný tým, tak by tam mohl být taťka,“ přála si vyztužit tým o vicemistra Evropy z roku 1985 Vladimíra Vyorala. Očekávat by však měla spíše celebritu mimo basketbalové prostředí.

Kromě nich nastoupí do Celebrity Contestu ještě Darina Mišurová, Petra Záplatová, Jiří Welsch a Dylan Talley, jejichž týmy doplní další známá osobnost. Po slalomu a přihrávce zakončuje celebrita jakýmkoliv způsobem, hráčka ze ŽBL z trojky a hráč týmu Kooperativa NBL střelou z půlky.

K vidění bude i atraktivní smečařská soutěž, do které se zapojí pětice Tomáš Pomikálek, Donald Lee Robinson, Brison White, Lamb Autrey a Ondřej Šiška.

Soutěž trojkařů se kromě Jobiho Walla, Pavla Slezáka, Matěje Svobody a Jamese Tuckera zapojí i ženy Michaela Stejskalová, Kateřina Elhotová, Milena Prokešová a Tatsiana Lichtarovičová

Sestavy pro Utkání hvězd NBL

Mazáci: Levell Sanders (Pardubice), Jiří Welsch (Nymburk), Luboš Stria, Jakub Houška (oba Děčín), Petr Benda - Darius Washington (oba Nymburk), Ladislav Sokolovský (Opava), Corey Muirhead (Ostrava), Štefan Ličartovský (Kolín), Pavel Slezák, Radek Nečas (oba Prostějov), Cory Abercrombie (Svitavy). Trenér: Kestutis Kemzura (Nymburk)

Mladé pušky: Tomáš Vyoral (Děčín), Tomáš Pomikálek, Matěj Svoboda (oba Nymburk), Jiří Jelínek (Děčín), Ondřej Kohout (Pardubice) - Ondřej Šiška (Brno), Vojtěch Hruban (Nymburk), Donald Lee Robinson, Lamb Autrey (oba J. Hradec), Dylan Talley (Prostějov), Mitja Nikolič (USK Praha), Clayton Scott Vette (Ústí nad Labem). Trenér: Pavel Budínský (Děčín)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze