Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pardubice zahájí přípravu bez opor, chybět bude Bohačík či Pospíšil

Pardubický rozehrávač Levell Sanders se snaží projít kolem ústeckého protihráče Michala Čarneckého. | foto: Michal Klíma, MAFRA

12 2015
Mnohem později než hokejistům, fotbalistům nebo futsalistům dnes začne týmová letní příprava na novou sezonu také pardubickým basketbalistům. Už bez pivotů Bohačíka a Pospíšila a rozehrávače Šouly, zato s jednou z podkošových posil z Prostějova Kamilem Švrdlíkem a nadějnými mladíky Karlem Formánkem a Martinem Roubem mužstvo po dovolených nastoupí k první tréninkové jednotce v hale na Dukle.

„Začátek přípravy jsme posunuli kvůli tomu, že liga začne až 10. října,“ vysvětlil na klubovém webu Beksy její kouč Dušan Bohunický.

Někteří hráči mu přitom stále chybějí, protože působili v reprezentačních výběrech. „Dušan Pandula nastupoval za slovenský národní tým, ‚Ell‘ Sanders se věnuje kategorii U16 jako asistent. Oba dva se zapojí v pondělí 17. srpna, stejně jako Jobi Wall. Radek Nečas (další posila z Prostějova) coby technický vedoucí mužské reprezentace ČR se k nám připojí až poté, co český tým skončí na mistrovství Evropy,“ nastínil Bohunický.

Operované koleno zatím nepustí do tréninku pivota Ondřeje Kohouta. „Do konce srpna nemá nohu vůbec zatěžovat běháním, nechceme nic uspěchat. Začal chodit bez berlí a může jezdit na kole,“ uvedl Bohunický. Junioři Formánek a Roub budou dočasně suplovat Kohoutovu a Nečasovu roli v blízkosti obroučky.

„Plán je takový, že s týmem absolvují celou přípravu, včetně přípravných zápasů. Věřím, že budou i pro sebe vnímat jako pozitivní vklad, že mohou projít tímto obdobím s A-týmem“ řekl kouč.

Hráče v brzké době čekají zdravotní testy a v polovině příštího týdne se vydají na čtyřdenní pobyt do krkonošského Bedřichova. „Není to žádné kondiční soustředění, naším cílem je stmelení kolektivu. Připraveny jsou výjezdy na kole a další teambuildingové aktivity,“ avizoval Bohunický.

Beksa v přípravě odehraje celkem devět přátelských utkání. Soupeřem bude například mistrovský Nymburk, polská Vratislav nebo slovenský Inter Bratislava.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze