Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dej si koš! Jindřichohradecký Pavlík schválně fauloval debutanta Děčína

Jindřichohradečtí basketbalisté Tomáš Vošlajer (vlevo) a Jan Pavlík před utkáním s Děčínem. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

22 2014
Pochvala za faul. Za úmyslný faul! Basketbalový svět se zbláznil? Naopak, tohle bylo velké gesto, jaké se málokdy vidí. Jindřichohradecký kapitán Jan Pavlík nedovoleně atakoval děčínského "zelenáče" Jana Kouta, aby mu v ligovém debutu umožnil premiérový bod. Jen 20 vteřin před koncem víkendové partie.

Kout ze dvou trestných hodů proměnil jeden a víc než tisícovka fanoušků v zaplněné Maroldovce bouřlivě aplaudovala. "První ligový bod je pro něj velká motivace," cítí trenér Pavel Budínský.

A způsob, jakým k němu došel, byl nevšední. "Honza Pavlík opravdu fauloval schválně," všiml si děčínský kapitán Jakub Houška. "On viděl, že to náš trenér hraje na něj, aby si ten první bod dal. A tak Pavlík poslal Kouta na šestky, když ho fauloval hned po vyhození. Pak se jen podíval na nás na střídačku, usmál se a my mu na dálku poděkovali. Kousek hodný opravdového hráče!" uklonil se Houška.

Pavlík to samozřejmě udělal za dávno rozhodnutého stavu, Děčín vyhrál 117:88. Domácí Válečníci exponovaný zápas, první pro hosty po tragické nehodě tří spoluhráčů, končili v netradičním složení. Budínský na palubovku poslal mladé pušky: Kout, Hendrych, Bažant, Linhart, Jiříček.

"Úplně unikátní sestava," uznal i sám trenér. "Když se to nabízí, chtěli jsme je tam dát. I s ohledem na to, že soupeř měl na palubovce taky své dorostence. Měli jsme dostatečný náskok, aby taková pětka vyběhla. Já to tak dělám vždycky, ať mají motivaci."

Bude rozehrávač Kout, ročník 1994, jedním z nastupující děčínské generace? "Měl by to být hráč s nějakou perspektivou. Tolik s námi netrénuje, ale doufejme, že začne," přeje si Budínský.

 "My musíme v tuhle chvíli řešit krátkou nebo střednědobou budoucnost tím, že po hráčích pátráme v našem klubu nebo v nejbližším okolí. Protože finanční možnosti jsou takové, jaké jsou. Proto hledáme každého hráče, který má trochu potenciálu, talentu a třeba chuti se s touhle situací poprat."

Ve středu se Válečníci budou prát v Opavě. A rozehrávač Matej Venta apeluje: "Jestli chceme uspět, musíme předvést opravdu chytrý, tvrdý a rychlý basketbal."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze