Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zlínští basketbalisté slaví jubileum. Začnou turnajem

ilustrční foto | foto: Dalibor Glück, MAFRA

4 2015
Nejdříve proti sobě vyběhnou mužské týmy Zlína a Prostějova, za půl hodiny pak bude ve foyeru haly Zelené otevřena výstava k 75 letům založení basketbalového klubu ve Zlíně. „Je to milník, chceme, aby oslavy byly důstojné,“ řekl předseda klubu Jaroslav Kotala. „A byli bychom rádi, aby příští generace za dalších 75 let podobně oslavila 150. výročí.“

Zlínský basketbalový oddíl vznikl v pohnutých dobách 2. světové války, letopočet svého narození (1941) si bude připomínat různými sportovními a společenskými akcemi až do června příštího roku. Prvním bude mezinárodní turnaj, který se letos hraje potřetí jako Memoriál Karla Vilíma. Dnes v 17 hodin ho zahájí duel pořádajícího oddílu s českým vicemistrem.

„Je to česká špička, v našem basketbalovém prostředí pojem,“ pochvaluje si Kotala účast předního tuzemského mužstva. Zlín stál o účast Orlů už loni, vyšlo to až nyní. „Nic jsme nepodcenili a Prostějov jsme pozvali dostatečně dlouhou dobu dopředu.“

Kvartet účastníků doplní další český účastník nejvyšší soutěže Brno a tradičně rakouský Klosterneuburg.

„Rakušané obohacují turnaj, který se každým rokem dostává do širšího povědomí. Před pár dny se chtěla na poslední chvíli přihlásit slovenská Prievidza, ale nestihli bychom to přeorganizovat,“ podotkl Kotala.

Jako kouč prvoligových mužů Zlína bude šéf klubu přímým aktérem turnaje, který mu poslouží jako vítaný test výkonnosti tři týdny před ostrým startem sezony. „Není to v pravém slova smyslu generálka. Jdeme do turnaje z plné přípravy, ale chceme ho odehrát v plném tempu, vyzkoušet si herní systémy,“ nastínil Kotala.

Jeho celek by měl nastoupit v plné síle. Zlínu se povedlo udržet loňský kádr, do týmu se navíc vracejí uzdravení hráči a dva odchovanci – Petr Klimek s Davidem Nehodou. „Budeme o něco silnější než loni,“ věří Kotala.

V předešlé sezoně doplatil Zlín na rozsáhlou marodku, letos by rád vylepšil čtvrtfinále a zahrál si Final 4 o postup do elitní soutěže.

Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze