Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ženská basketbalová liga chystá masivnější propagaci

ilustrační foto | foto: Jiří Seidl, MF DNES

26 2015
O poznání rozsáhlejší a výraznější mediální propagaci bude mít příští ročník ženské basketbalové ligy. Novinkou budou internetové přenosy v HD kvalitě a také samostatné webové stránky soutěže.

Ligový model zůstane stejný jako v uplynulé sezoně, úřadující mistryně USK Praha budou hrát zápasy v základní části soutěže pouze na palubovkách soupeřek.

„I když měly loni kluby k tomuto modelu výhrady, nakonec všechny týmy souhlasily. Na rozdíl do loňska bude mít liga dvě přestávky, které budou určeny reprezentačnímu výběru,“ řekl na dnešní tiskové konferenci v Brně Ladislav Jirsa, guvernér Asociace ženských ligových klubů.

Kromě živých přenosů, které bude možné sledovat i v aplikaci pro mobilní telefony, přibudou rozhlasové magazíny. „Chceme se dopracovat k živým vstupům. Cílem je veřejnost co nejlépe informovat o našem dění. Chystáme i mediální podporu v klubech a zaměříme se také na mnohem větší propagaci nejlepších hráček,“ nastínil Jirsa další plány.

Po ekonomické stránce by měly být všechny ligové kluby finančně zajištěné. „Určitě problémy měly jen dva kluby. BK Žabiny, které se odhlásily z evropských pohárů, a Karlovy Vary. Ty se spojily se Spartou Praha. U obou by už ale měla být finanční situace vyřešena a soutěž by neměla být ohrožena,“ vysvětlil Jirsa, který vidí v mediální propagaci cestu ke zvýšení diváckého zájmu o ženský basketbal.

„Dopad stříbrných medailí naší reprezentace z mistrovství světa 2010 už pomalu odeznívá. Potřebujeme dát basketbalu nové impulzy, jak získat mladé hráčky,“ dodal Jirsa.

Ženská basketbalová liga odstartuje za necelé čtyři týdny, první kolo je na programu v sobotu 19. září.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze