Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Elhotová se s USK dočkala boje o zlato: Jen finále nám nesmí stačit

Kateřina Elhotová (snímek z domácí soutěže). | foto: ČBF / Pavel Netolička

11 2015
Pro basketbalové Final Four Euroligy se dokonce stala „holkou z plakátu“, její tvář akci propagovala. Kateřina Elhotová hraje za pražské USK už devátým rokem a nyní se dočkala velkého zápasu o zlato. „Jsem hrdá. Po těch letech, co jsem v USK, jsme to konečně dotáhly tak daleko,“ říkala Elhotová po postupu do finále přes Fenerbahce.

Připsala si dva body, zase ukázala, že má cit pro skvělé přihrávky. 25letá Kateřina Elhotová strávila v semifinále proti silnému Fenerbahce na hřišti celkem 19 minut, zbylou polovinu se pak nervovala na střídačce. A zažila to, kvůli čemu v USK už tak dlouho hraje basketbal. Euforie, o níž sportovci tolik sní.

„Jak by se vám sem vylíval pocit štěstí,“ ukazovala směrem k srdci. „Ohromná radost, vstřebáváte emoce. V závěru jsem koukala po hale, kolik přišlo lidí. To na hřišti ani na střídačce moc nevnímáte,“ popisovala. Hráčky USK už mají jistou medaili, v nedělním finále je od 18 hodin čeká ruský Jekatěrinburg.

Vaše spoluhráčka Alena Hanušová řekla, že teď už nemáte co ztratit. Souhlasíte? Můžete jít do finále bez výrazného tlaku?
Ztratil jsme neměly co už proti Fenerbahce. Teď jsme ve finále, určitě budeme chtít vyhrát. Děj se vůle boží. Musíme do toho dát všechno a nesmíme se naopak spokojit s tím, že jsme ve finále. Měly bychom chtít víc, protože tohle může znamenat hodně. Už teď to znamená hodně!

Cítíte to jako váš životní úspěch?
Myslím, že zlato z Final Four by mohlo konkurovat stříbru z mistrovství světa, ale zatím nechci nic vyzdvihovat. Budu moc ráda, když to vyjde.

Duel s Istanbulem byl dlouho dramatický. Kdy jste uvěřila, že uspějete?Vždycky jsem pesimista do poslední chvíle. I když jsme vedly o osm, což jsou dvě trojky a dvojka, myslela jsem, že se to ještě dá stáhnout. Ale doufala jsem v naše vítězství. Daly jsme neuvěřitelné body zpod koše, Kia (Vaughnová) nás hrozně vytáhla. Ála Hanuška moc pomohla, i když tam šla na chvilku: v rychlém protiútoku i trojkou. Každý měl svůj podíl na výkonu, jsem na všechny moc hrdá.

Soupeřky byly favoritkami. O to větší radost zažíváte?
O kolik to bylo, o třináct? Náskok jsme si budovaly pomalu, ale jistě; díky jeho výši je všechno ještě cennější. V tohle jsem doufala. V neděli jdeme do finále s „Jekáčem“ - když se to řekne, je to úplně neuvěřitelné. Ale musím si zvyknout.

Před semifinále jste vyzdvihovaly sílu kolektivu. To se potvrdilo, že?
Myslím, že jsme ukázaly, že skórovat může každá hráčka. Měly to s námi těžké - když se soustředily na jednu z nás, mohl dát body zase někdy jiný. To bylo důležité. Super výkon.

Hnala vás plná hala. Co myslíte, zvládly byste takový duel i bez ní?
Doufám, že bychom to zvládly, ale diváci jsou ohromná přidaná hodnota. Atmosféra byla super, to vás táhne dopředu - chcete lidem ukázat, že nepřišli zbytečně; ukázat to nejlepší, co ve vás je. Pomohli nám hrozně moc. Moc fanouškům děkuju, že přišli. Určitě přijdou i na finále.

Bude v něm klíčové udržet nervy? Proti Fenerbahce jste to zvládly lépe, některé opory tureckého klubu vývoj zrovna neunesly...
Myslím, že rozhodčí obecně připustily hodně tvrdou hru, chvílemi se to hrozně řezalo; vůbec se nedivím, že někomu tekly nervy. Oboustranně to bylo hodně tvrdé. My jsme z toho vyšly lépe. Před holkama smekám.

Autor:


Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze