Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sláva v Trutnově: pohár a ovace pro soupeřky z USK

Basketbalistky USK Praha dostaly před zápasem v Trutnově růže a předvedly pohár, který získaly za vítězství v Eurolize. | foto: Vilém Fischl

17 2015
Pískot domácích diváků při nástupu hostujícího týmu, tak charakteristický třeba pro hokejové zápasy? I kdyby tento zvyk či spíše zlozvyk patřil také k basketbalu, před středečním semifinálovým duelem ženské ligy mezi Karou Trutnov a USK Praha se nedal očekávat.

A to se také naplnilo, ještě před zápasem se hostujícím hráčkám dostalo od trutnovských fanoušků dlouhotrvajícího potlesku. Za to, jak tři dny předtím ovládly finálový turnaj Euroligy, prestižní soutěž vyhrály a pasovaly se tak do pozice nejlepšího týmu kontinentu v této sezoně.

„Takového úspěchu si je potřeba vážit. Zvlášť když konkurence byla v tomto roce obrovská,“ uvedl manažer trutnovského klubu Jan Braun.

I proto se hráčky USK Praha v Trutnově dočkaly slavnostního uvítání a každá obdržela rudou růži. Trutnovští fanoušci zase mohli obdivovat trofej pro vítězky Evropské ligy, kterou pražský tým do Krkonoš přivezl.

Středa byla pro čerstvé evropské šampionky vůbec slavnostním dnem, úspěšné hráčky totiž dopoledne absolvovaly přijetí u pražské primátorky Adriany Krnáčové, kde si vyslechly poděkování za vzornou reprezentaci města. Potom se vypravily do Trutnova k druhému zápasu semifinále a v něm si výhrou dobrou náladu nezkazily.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze