Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Trutnov na úvod Středoevropské ligy vyzve obhájkyně z Aradu

ilustrační foto | foto: Radek Kalhous, MAFRA

25 2015
Basketbalistky Kary Trutnov vstoupí ve středu do bojů ve Středoevropské lize, v prvním zápase přivítají rumunský Arad.

Bude to v příštích dnech jízda ne nepodobná šampionátu, který se hraje turnajovým způsobem, byť po prvním zápase bude následovat několikadenní pauza. Následující program basketbalistek Kary Trutnov bude s jedinou výjimkou vyplněn zápasy v základní skupině Středoevropské ligy.

A začnou jedním z nejprestižnějších vůbec, ve středu v podvečer se totiž v Trutnově představí rumunský Arad, s třemi prvenstvími vůbec nejúspěšnější družstvo v historii této soutěže.

„Za pět let, co ji hraje, prohrál jen třikrát, z toho jednou s námi,“ připomíná manažer trutnovského klubu Jan Braun. Kara svého dnešního soupeře porazila ve finále ročníku 2011/2012 a slavila triumf.

Dnes ale půjde o její vstup do pohárové soutěže, v jejíž základní skupině, která se bude hrát do ledna příštího roku, vedle Aradu narazí na další tři soupeře - rakouský Flying Foxes Vídeň, slovenský Šamorín a celek domácí nejvyšší soutěže Ostravu. Po dnešním vstupním zápase čeká Karu příští týden program, který vysvětluje úvodní větu tohoto článku. Ve čtvrtek 3. prosince totiž hraje ve Vídni, o den později v Šamoríně a v neděli v Aradu. Než se na tuto evropskou túru družstvo vypraví, čeká ho v neděli ligový zápas s VŠ Praha.

Kara do středečního zápasu s Aradem, který začne v 18.30, vstoupí poté, co v ligové soutěži už skoro dva měsíce neprohrála. „Některé hráčky mají zdravotní problémy, ale pro ty, které se po zranění či nemoci vracejí, půjde o dobrou příležitostí se rozehrát,“ uvedl manažer. V minulých dnech se vrátily především Russellová a Ovsíková, chybět naopak bude Miloševová, která v těchto dnech reprezentuje Černou Horu.Najdete na iDNES.czmobilní verze