Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Basketbalová reprezentace najde domácí prostředí v Nymburce

ilustrační foto | foto: AP

22 2014
Pro středočeské sportovní fanoušky to bude v létě svátek. V jiném top sportovním odvětví se něčeho podobného těžko dočkají. Mužská basketbalová reprezentace na čele s esy Janem Veselým, Tomášem Satoranským či Lubošem Bartoněm odehraje kompletní program kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2015 v nymburském sportovním centru.

"Variant bylo více, přemýšleli jsme o Opavě a hlavně Brnu. Problémem však byl předpis, že se zápasy musí hrát do 100 kilometrů od mezinárodního letiště," řekl manažer národního týmu Michal Šob. "V Brně by to splňovalo letiště ve Vídni, ale v hale Vodová jsme se zase tloukli s juniorským šampionátem volejbalistů," vysvětlil.

Roli při volbě domácí haly hrál jistě i fakt, že byl nový kouč reprezentace Ronen Ginzburg dříve dlouholetým trenérem Nymburka. Z jeho kádru bude navíc vydatně čerpat i hráčský materiál.

"V Nymburce mají zkušenosti s organizací mezinárodních zápasů. Hala odpovídá i kapacitně našim představám, aby se vytvořila bouřlivá kulisa. K dispozici by mělo být 1 400 míst. Podle nás je to lepší varianta, než mít z půlky zaplněnou velkou arénu," uvedl Šob.

V Nymburce by kvůli reprezentaci měla vyrůst i nová tribuna, která zatím chybí za jedním z košů. Uzavře se tak divácký kotel okolo palubovky. Kouč Ginzburg si za nejbližší spolupracovníky vybral i dva nedávné nymburské hráče. Jedním z jeho asistentů se stal Pavel Beneš a vedoucím týmu Radek Nečas, který stále působí jako ligový hráč v Prostějově.

"S vedením svazu jsme se shodli, že je důležité mít v realizačním týmu bývalé hráče. Radka znám dlouho, má velmi pozitivní povahu, proto je to pro mě ideální volba," řekl Ginzburg.







Najdete na iDNES.cz



mobilní verze