Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jihlavští basketbalisté touží po předkole prvoligového play-off

Jihlavský trenér Petr Pešout usměrňuje hru Martina Strážnického. | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

24 2015
Úvodní krok zvládli na výbornou. Prvoligoví jihlavští basketbalisté v prvním kole nového ročníku na vlastní palubovce porazili Ostravu 86:80. „Se vstupem do soutěže panuje velká spokojenost,“ pochvaluje si trenér Petr Pešout.

„Měli jsme značné problémy se sestavou, když nám v týdnu před zápasem klekli oba pivoti,“ popisuje zdravotní problémy dvojice Pavel Číha - Petr Knetl, kterou vyřadilo shodné zranění - vyvrtnutý kotník. „Takže do zápasu šel jediný pivot, Kuba Dokulil.“

Jihlavský trenér se obával, jak se jeho tým srovná s fyzicky vyspělejším soupeřem. „Naše tintítka začala mít ve třetí čtvrtině trochu problémy, ale zvládli jsme to,“ oddechl si Pešout.

Ten doufá, že pro další utkání, ve kterém se Jihlava v neděli představí v Opavě, už bude mít o jednoho urostlého hráče navíc. „U Pavla Číhy to vypadá nadějně, už začíná rehabilitovat. Doufejme, že bude připravený,“ přeje si start vytáhlého pivota. „Naopak Petr Knetl má sádru, takže to vypadá, že ještě tak čtrnáct dní bude mimo hru,“ lituje.

Fotogalerie

V Opavě by Jihlava chtěla překvapit. „Snad čtyři roky tam nikdo nevyhrál, takže to budeme mít hodně těžké,“ uvědomuje si Pešout. „Ale v přípravě, kdy oba týmy neměly pendly, jsme je na neutrální půdě porazili o deset. Takže to zkusíme i nyní.“

BC Vysočina vstupuje do nového ročníku hodně omlazená. Na soupisce jsou mladíci Pavel Taraba, Jan Sedmík a Petr Knetl (všichni ročník narození 1997) a Michal Kovář (1998).

„Chceme dávat opravdu velký prostor našim hráčům z U19, dokonce tam máme i hráče z U17, který se jeví hodně dobře. A ti všichni potřebují dostat šanci,“ uvědomuje si Pešout, který počítá s tím, že naopak ubude hostujících hráčů z partnerského Jindřichova Hradce. „Uvidíme, jak mladí hráči na tuto soutěž, která je rychlá, dynamická a tvrdá, budou stačit. Jestli na to budeme mít. Já si dovolím tvrdit, že určitě,“ tipuje.

Také proto cílem zůstává postup do předkola play-off. „Do něj bychom chtěli nakouknout. I když to asi bude náš letošní strop,“ tuší Pešout. „De facto záleží, jak se chytnou naši mladí hráči,“ zopakoval.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze