Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Basketbalisté Pardubic hodlají znovu ovládnout doskok

ilustrační foto | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

13 2016
Basketbalisté Pardubic nastoupí ve středu ke druhému čtvrtfinálovému utkání play-off. Od 18 hodin se v hale na Dašické střetnou se soupeři z Opavy.

První kolonku si kádr pardubické Beksy odfajfkoval zeleně a nejednoho vlastního příznivce přesvědčivou výhrou o sedmnáct bodů příjemně překvapili. Venkovní lup se cení, ale pokud dnes Pardubice na výsledek před vlastním publikem nenaváží, ztratí výrazný kus ze svého lesku. Triumf byl pouze prvním krokem, který by neměl hlavy hráčů poslat do nebes.

„Získat první vítězství v sérii je hodně důležité. Vedení 1-0 je ale jen dobrý vklad, nechceme nic přeceňovat. Stojíme nohama pevně na zemi a do dalšího zápasu půjdeme s odhodláním odvést tvrdou a poctivou práci,“ slibuje pardubický trenér Tomáš Bartošek.

Co z jeho slov plyne a jak se mají přetavit do představení mužstva na palubovce? „V praxi to znamená opět dobře týmově bránit, nutit soupeře do těžkých střel a ovládat doskok na obou polovinách hřiště. Když tým dobře pracuje v defenzivní fázi, sebevědomí se pak přelévá i do útoku,“ podotýká Bartošek.

Opava naopak přijede s cílem napravit nedostatky z úvodní partie. „Musíme zlepšit obranu a víc bojovat. Taky je nutné vylepšit doskok, hlavně ten útočný. Doskoky nám vůbec dělají problémy celou sezonu, takže tam máme velkou rezervu,“ připustil po utkání na klubovém webu Slezanů jejich křídelník Rostislav Dragoun.

Ubránit Opavu na jejím hřišti pod hranicí 70 bodů bylo znamenitým počinem, který se Bekse podařil naposledy v roce 2011. Stalo se tak i přesto, že obávaný opavský kat Jakub Šiřina předvedl proti Pardubicím svůj takřka obvyklý střelecký standard, když nasázel rovnou třetinu bodů svého týmu. Na byť jen podobný zápis od svých spoluhráčů čekal marně. Znechutit Šiřinovi hru bude klíčové i pro druhý mač.

Právě jeho střely z posledních akcí přinesly opakovaně na Dašické pohromu. Fandové doufají, že se historie opakovat nebude a Beksa si připíše druhou výhru, která by ji přiblížila postupu mezi nejlepší čtyřku.

„Věříme, že první domácí utkání zvládneme i za pomoci našich výborných fanoušků,“ přeje si Bartošek, který by měl mít po ruce takřka kompletní „smečku“ bojovníků. Ta pak pocítí za zády hlasitou kulisu. Včera odpoledne zbývalo na sezení pouhých pár míst. Za 60 korun však zájemci seženou lístky na stání.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze