Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Muirhead myslí na rodinu. A tak zřejmě dohraje sezonu v Ostravě

Corey Muirhead | foto: Michal Klíma, MAFRA

12 2014
Původně s basketbalisty NH Ostrava jenom trénoval. Corey Muirhead čekal na zajímavou nabídku ze zahraničí, a když nepřicházela, dohodl se zástupci klubu, že za ostravský tým bude dočasně hrát. Teď se zdá, že zůstane do konce sezony. „Vypadá to tak,“ připustil.

Křídelník Corey Muirhead je jamajského původu, má kanadský pas a k tomu si už zkusil, jaké to je reprezentovat Česko. Zatím jen v přípravě. Rád by však získal české občanství a usadil se tu. „V Chrudimi se mi narodil syn. Cítím se tu jako doma,“ prohlásil basketbalista, jehož pro Česko v roce 2008 objevili v Novém Jičíně.

Tam působil tři sezony. Další tři byl v Pardubicích. A teď v sobotu proti nim v Kooperativě NBL nastoupil za Ostravu. Ta prohrála 81:87.

Bylo pro vás utkání s Pardubicemi hodně emotivní?
Ne, to si nemyslím. Už je to přece jen nějaká doba, co jsem v Pardubicích hrál. Je to jen práce. Mám ale velkou úctu k pardubickému klubu, mám tam stále dobré přátele, takže jsem schopný oddělit přátelství od ligového zápasu.

Už víte, jak dlouho ještě zůstanete v Ostravě?
Myslím si, že tu budu hrát až do konce sezony. Líbí se mi tady. Tréninky jsou hodně kvalitní. Určitě se můžeme zlepšovat. Už s Pardubicemi jsme hráli lépe než předtím. Pořád ale čekáme na našeho ústředního rozehrávače, Adama Číže, až si vyléčí zraněný kotník. Potřebujeme hráče, jako je on, který by dirigoval naši hru. Doufejme, že pak se zase o něco posuneme dopředu.

Teď musíte na rozehrávce zaskakovat i vy. Jak se s tím vyrovnáváte?
Nevadí mi to, i když to není moje přirozená pozice. Snažím se však odvádět tu nejlepší práci. Samozřejmě, že na křídle a pod košem jsem si jistější, jsem tam i lepší v obraně, ale teď musím mužstvu pomoci tím, že budu i rozehrávat.

Corey Muirhead na lavičce basketbalových Pardubic
Corey Muirhead (v bílém) z Pardubic proniká mezi Kwamainem Mitchellem (vlevo) a...

Pak ale chybíte pod košem.
Přesně tak. Samozřejmě umím lépe doskakovat, bránit, možná i skórovat, když jsem na křídle. Ta změna samozřejmě týmu trochu ubližuje, ale snažím se dělat, co umím. Hledám pivoty a kluky na křídlech, abych jim vytvořil co nejlepší pozice pro skórování.

Připustil jste, že dohrajete sezonu v Ostravě. Takže už se vám žádné angažmá v cizině nerýsuje?
Měl jsem nějaké možnosti, ale nevyšly. Nebyli jsme schopni se dohodnout. V tuto chvíli musím myslet i na svou rodinu, na manželku, na dvě děti. Teď to je o určité stabilitě. Už jsem unavený z toho neustálého čekání, zda někdo o mě bude mít seriózní zájem. A jak jsem řekl, líbí se mi v Ostravě, takže snad tu zůstanu do konce sezony.

Proč jste si vybral zrovna Ostravu?
Znám Dušana Medveckého (trenér NH Ostrava – pozn. red.). Po tom, co jsem letos v létě skončil v národním týmu, potřeboval jsem někde trénovat, abych zůstal ve formě. Předtím jsem hrál v Novém Jičíně, který není daleko, takže tu znám hodně lidí. Mám tu od té doby skvělé přátele. Takže vše dávalo smysl, abych zkusil hrát a trénovat v Ostravě. S vedením klubu jsme mluvili i o tom, že se po několika týdnech pobavíme o sepsání smlouvy. Takže jsem si řekl, proč ne.

Jak to vypadá s vámi a českou reprezentací?
Doufám, že se posunu dopředu a budu moci Česko reprezentovat příští léto. Osobně mám co dělat, abych se ještě zlepšil. Ale jsem přesvědčený, že s trenérem Medveckým budu schopný dostat se na reprezentační úroveň.

Česky se už domluvíte?
Snažím se, ale pořád je to málo. Musím si ještě hodně rozšířit slovní zásobu.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze