Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pes na hřišti, kapela a dvě hodiny na změnu. Sbohem, NCAA. Vítej, NBA!

5 2017
Washington (Od našeho spolupracovníka) - Univerzitní basketbalová liga NCAA svou atmosférou prý v mnohém předčí profesionální NBA. Snad ano. Ale pokud byste od zápasu čekali silný fanouškovský zážitek, můžete odcházet zklamaní. Alespoň to platilo ve washingtonské Verizon Center u zápasu domácího Georgetownu proti Seton Hall. Bouřlivou atmosféru nezajistilo ani prodloužení.

Úvodní rozskok před spoře zaplněnou arénou je v D. C. snad už koloritem. Začínají tak zápasy Wizards v NBA a ani Georgetown se nemůže chlubit plným hledištěm hltajícím první okamžiky zápasu - a už vůbec to neplatí pro předzápasovou show.

Fanoušci tak přijdou o tradiční rituál, kdy hřiště přeběhne maskot domácích - buldok Jack Jr.

Jakmile si vážený host, který má svůj vlastní profil na Facebooku, Twitteru i Instagramu, odbude svých pár vteřin slávy, patří palubovka hráčům obou celků.

Hlediště se v průběhu prvního poločasu plní, ale koše domácích odměňuje vlažným potleskem. Pravda, moc příležitostí k tomu nemá. Do varu dostane fanoušky až zlepšená hra domácích a vyrovnání skóre, které se drží opravdu nízko. Ti odvážnější dokonce následují „kotel“ domácích a snaží se fandit.

Maskot Georgetownu občas místo běhu zvolí skateboard

Druhý poločas už obě početné skupiny fanoušků za koši absolvují vestoje. Postupně se k nim přidává i valná většina spodního prstence hlediště. Ne že by snad diváky zvedala ze židle basketbalová krása - té tento zápas příliš nepobral - ale vyrovnaný průběh slibuje drama. I zde se většina projevů hlediště omezí na reakce na dění na palubovce.

Highlightem jsou koše domácích a verdikty rozhodčích proti domácímu celku. Také živá kapela si zahraje maximálně při oddechovém času, nesnaží se inspirovat k souvislému fandění.

Zápas na dva poločasy po 20 minutách trvá už přes dvě hodiny. A ani to nemá být konec. Poslední útoky obou soupeřů končí neúspěšně, a tak přijde na řadu prodloužení. V něm pohroma pro Georgetown a komplikace na obzoru pro Wizards.

Proč?

Hodiny ukazují 14.30 a Georgetown prohrává s univerzitou českého reprezentanta Patrika Audy či pardubického kouče Levella Sanderse o dva body 68:66.

Sestřih zápasu Georgetown - Seton Hall

Čas 14.30 je důležitý. Utkání se kvůli prodloužení protáhlo. Hned po jeho skončení vyráží do prostor Verizon Centra početný tým pracovníků. Je nutné arénu připravit na večerní zápas Wizards. Ten začíná v 19 hodin.

Do té doby se Verizon musí „převléct“. Vyměnit grafiku, loga či střídačky pro hráče nebo židle pro VIP hosty vypadá jako brnkačka.

Přichází ale hlavní výzva odpoledne - palubovka.

Už po půl páté se začnou na hřiště trousit hráči Wizards. Mezi prvními je podle týmového rozpisu také Tomáš Satoranský. No a místní profíci přece nemohou odehrát zápas s New Orleans na palubovce s velkým G ve středovém kruhu. Začíná souboj s časem. Palubovka Georgetownu musí pryč a na své místo má přijít ta pro Wizards. Těžký úkol.

Jenže na celém týmu pracovníků je vidět, že to rozhodně nedělají poprvé. Vše do sebe zapadá stejně jako jednotlivé díly palubovky.

V 16.30 (tedy dvě hodiny po konci předchozího zápasu) září aréna v barvách klubu NBA a může začít další show basketbalového dne ve Verizon Centru. Wizards hostí Pelicans. Opravdu na svém hřišti.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze