Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Brněnští basketbalisté mají nový domov a plánují postup do play-off

Brněnský křídelník Michal Křemen vymýšlí cestu přes kolínského Christophera McEachina. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

21 2016
Zbavit se sestupových starostí a usilovat o postup do play-off. Takové jsou cíle basketbalistů mmcité Brno, kteří se přestěhovali do nového prostředí ve vysokoškolském kampusu Masarykovy univerzity v Bohunicích. Jedenáctý tým uplynulého ročníku se již v závěru minulé sezony začal pod vedením chorvatského trenéra Zorana Helbicha stabilizovat.

„Sezona ještě nezačala, je těžké mluvit o konkrétních plánech. Určitě budeme hrát lépe než minulou sezonu. Poslední dva měsíce uplynulého ročníku byly vydařené. Doufám, že na ně navážeme,“ uvedl na tiskové konferenci kapitán týmu Michal Křemen.

V letní přestávce přišli tři noví zahraniční hráči: srbský rozehrávač Edi Sinadinovič a dva američtí pivoti DeShawn Painter se Stanem Simpsonem. Odešli Michal Šotnar, Filip Šmíd, Jaroslav Prášil a Ivo Prachař.

„Máme postupné mety. Klub budujeme jako firmu. Za úspěch považujeme, že jsme se v minulých třech letech udrželi v nejvyšší soutěži. Rádi bychom po stabilizaci do pěti let bojovali o medaile,“ řekl majitel klubu Radek Hegmon, který považuje za důležitý moment podepsání dlouholeté smlouvy s trenérem Helbichem, jenž převzal tým v únoru.

Oproti bývalému působišti v hale Moravské Slavie mají basketbalisté mnohem lepší zázemí. Hala pojme 500 diváků, z toho je 400 míst k sezení.

„Dostat do univerzitního prostředí klub z nejvyšší soutěže bylo naším záměrem hned po dokončení kampusu. Basketbal propojí teorii s praxí. Studenti mohou vidět každodenní práci profesionálního klubu, v diagnostickém centru se dostanou k výsledkům měření i k problémům relaxace a výživy. Určitě to bude pro obě strany přínosem,“ uvedl děkan Fakulty sportovních studií Jiří Nikodým.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze