Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Už v derby s Pardubicemi půjde basketbalovým Svitavám o přežití

Svitavský trenér Lubomír Růžička rozdává během oddechového času pokyny svým svěřencům. | foto: Michal Klíma, MAFRA

14 2014
V hale na Dukle se v sobotu od 18 hodin odehraje basketbalové derby s pořadovým číslem čtyři. Domácí Pardubice vyzvou naposledy v této sezoně svitavské Tury. Výskat radostí nemohou ani v jednom táboře. Ještě před pár koly byla Beksa třetí, ale po středeční výrazné porážce 64:90 v Prostějově se rázem ocitla až na šesté příčce, což rozhodně není umístění, ze kterého by byli v Pardubicích nadšení.

A Svitavy? Jejich vysněný postup do play-off by při momentální formě stěží vyčaroval i světově známý mág David Copperfield. Situace za jejich zády se navíc čím dál více zamotává, a proto se Tuři ve zbývajících sedmi kolech budou bít o holé přežití v "Matonce". A pokud se nepostaví rychle na nohy, není vyloučené, že může jít na delší dobu o poslední derby...

"Neskládáme zbraně a bojujeme dál. Kluci předvedli asi maximum, jakého jsou v současné době schopni,"prohlásil kouč Lubomír Růžička po další těsné porážce proti Ostravě v minulém kole, kdy Slezané z Nové Huti v hale Na Střelnici letos podruhé vydolovali vítězství 91:87 až v závěrečných dramatických okamžicích.

"Rozhodla koncovka, ve které jsme dvakrát nevystřelili, i když podruhé si myslím, že to bylo s jasně prokazatelným faulem. Od toho tam ale jsou jiní, kteří to mají posoudit, a ti to posoudili tak, že to faul nebyl. Mísí se ve mně spousta pocitů a nechci to teď řešit. Pustím si video, vyhodnotím si ho, a pokud na něm něco uvidím, tak se tím budu zabývat dál, protože tohle není normální," spílal nepřímo na adresu arbitrů Růžička.

Ale i rozpoložení v kádru Beksy mělo po mači s prostějovskými Orly k optimu daleko. Bohunického soubor ztrácel v poločase jeden bod, aby si nakonec odvezl z Hané ranec o plných šestadvacet.

"Jeden z klíčových okamžiků přišel v závěru třetí čtvrtiny, kdy jsem neudržel nervy na uzdě a po následné technické chybě Prostějov získal dvouciferný náskok. V závěru už se na výkonu podepsala frustrace a zklamání," prohlásil po utkání Bohunický.

Výsledky jeho mužstva jsou v poslední době jako na houpačce. Do karet Pardubicím hraje bilance. A to jak ta domácí, tak i letošní celková proti Svitavám. Však doma si naposledy vyšláply na Opavu a Tury skolily v tomto ročníků už třikrát. I přes aktuálně kolísavé výkony proto vyběhnou na dukelskou palubovku jako favorité.

Pardubičtí ale budou postrádat mladého rozehrávače Viktora Půlpána, kterému v týdnu na ruce přibyla ozdoba v podobě sádry. Zlomená ruka ho ze sestavy vyřadí na čtyři týdny.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze