Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Soupeři basketbalistek na ME: Francie, Ukrajina, Černá Hora a Rumunsko

České basketbalistky narazí na ME 2015 mimo jiné i na Francii. | foto: fibaeurope.com

29 2014
České basketbalistky narazí na mistrovství Evropy 2015 v základní skupině A na Francii, Ukrajinu, Černou Horu a Rumunsko. Rozhodl o tom sobotní los v Budapešti.

Zápasy skupiny se odehrají v Temešváru. Z každé skupiny postoupí do další fáze tři nejlepší celky.

Šampionát začne 11. června. Ve skupině sehraje každý tým čtyři zápasy a tři nejlepší celky z každé skupiny postoupí do osmifinálové fáze, kde se střetnou s týmy z „vedlejší“ skupiny. V případě českého týmu by šlo o soupeře ze skupiny B, kde jsou Turecko, Polsko, Bělorusko, Itálie a Řecko.

Následně čtyři nejlepší celky z každé skupiny postoupí do čtvrtfinále. Finále je na programu 28. června.

„Maďarskou“ část šampionátu tvoří ve skupině C Srbsko, Chorvatsko, Lotyšsko, Rusko a Velká Británie. Skupina D pak dala dohromady Španělsko, Slovensko, Litvu, Švédsko a Maďarsko.

Losování provázely zmatky, když ze třetího koše bylo do české skupiny A nejprve nalosováno Rusko. To však mělo být umístěno až ve čtvrtém koši. Po chvíli se v losu pokračovalo a Češky se ruskému týmu nakonec vyhnuly.

„Já jsem spokojený, že čtvrtý koš dopadl dobře, že nám do skupiny nedali Rusko a Švédsko. To jsou velice silné týmy. Jsou to družstva, se kterými nikdo moc nepočítá, ale myslím, že do konečného pořadí promluví,“ řekl po losu trenér českého výběru Lubor Blažek.

„Ani v jednom soupeři jsem se při tipování netrefil. Moje přání nemít ve skupině Španělsko a Rusko se ale splnilo. Evropa pro nás bude zajímavý turnaj,“ dodal.

Češky se postupně utkají s Černou Horou, Ukrajinou, Francií a Rumunskem. „Francii i Černou Horu známe velmi dobře. Ukrajinu jsem nyní trochu ztratil z dohledu. Musím se na ně hodně zaměřit,“ prohlásil Blažek. „Domácí prostředí bude hrát pro Rumunsko důležitou roli. Navíc je to poslední zápas a pro Rumunky se může rozhodovat o postupu. Může to s nimi být těžké,“ varoval český kouč.

O to více ho těší, že právě před posledním utkáním s Rumunskem budou mít jeho svěřenkyně den volna. „Tento systém je svým způsobem nespravedlivý. Družstvo, které nebude hrát pátý hrací den, tak u něj se o volném dnu moc mluvit nedá. Kdo má první den volný, pro něj je to špatně. My jsme měli štěstí, že volný den máme čtvrtý hrací. To je solidní varianta,“ mínil Blažek.

Los ME basketbalistek 2015

Rumunsko a Maďarsko

Skupina A (Temešvár): Francie, Česko, Ukrajina, Černá Hora, Rumunsko
Skupina B (Oradea): Turecko, Bělorusko, Polsko, Itálie, Řecko.
Skupina C (Szombathely): Srbsko, Chorvatsko, Lotyšsko, Rusko, Velká Británie.
Skupina D (Šoproň): Španělsko, Slovensko, Litva, Švédsko, Maďarsko. 

Program skupiny A:
11. června:
Ukrajina - Francie, Černá Hora - Česko
12. června: Rumunsko - Černá Hora, Česko - Ukrajina
13. června: Francie - Česko, Ukrajina - Rumunsko
14. června: Černá Hora - Ukrajina, Rumunsko - Francie
15. června: Francie - Černá Hora, Česko - Rumunsko

Autoři: ,


Nejčtenější

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

Najdete na iDNES.czmobilní verze