Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ligové semifinále v Trutnově ozdobí evropská trofej

Trutnov - USK Praha (archivní snímek) | foto: Vilém Fischl

15 2015
Basketbalistky Kary Trutnov ve středu v 18.30 v hale ZŠ Komenského rozehrají druhé semifinálové utkání Ženské basketbalové ligy. Jejich soupeřkami budou vítězky Evropské ligy z USK Praha.

Hrát se sice bude o jinou trofej, rovněž velmi cennou, ale k vidění bude ta cennější.
Basketbalistky USK Praha by totiž k dnešnímu druhému semifinálovému utkání domácí nejvyšší soutěže měly přivézt ukázat pohár, který zvedly nad hlavu v neděli poté, co ovládly finálový turnaj Evropské ligy a pasovaly se tím na letošní královny klubového ženského basketbalu v Evropě.

„Určitě i v rámci zápasu chceme hráčkám a vedení USK poblahopřát, protože je to ohromný úspěch v nebývalé konkurenci a nikdo neví, kdy může přijít další,“ poznamenal k okolnostem dnešního duelu, v němž půjde o druhý bod v semifinálové sérii domácí ligy, manažer trutnovského klubu Jan Braun.

Kara si nenalhává, že dnes není outsiderem, jehož výhra se moc nepředpokládá. „I když USK má za sebou náročný víkend, nedá se předpokládat, že by zápas u nás jeho hráčky nějak podcenily. Je pro ně rovněž důležitý a určitě si nebudou chtít dobrovolně komplikovat život,“ uvedl manažer.

Zatímco USK je jasným favoritem nejen této série, ale celého ligového ročníku, trutnovská Kara bere už postup do semifinále jako výborný úspěch. Protlačila se do něj v náročném pětizápasovém čtvrtfinále s Valosunem Brno, v němž nebyla favoritem. Vždyť v základní části obsadila 6. místo, zatímco Valosun třetí.

„Pro nás to byla ohromná radost a teď zkusíme zabojovat,“ říká Braun. Kara se o to pokusila už před více než týdnem v prvním duelu, jejž USK 92:53 vyhrál. Přidal tak do vzájemné ligové bilance další výhru v nepřetržité, přesně jedenáct let trvající řadě. Poslední vítězství Kary nad pražským soupeřem má datum 17. dubna 2004, to se hrálo rovněž semifinále play-off a Kara po něm slavila první a zatím poslední postup do finále.

Letos se nic podobného nepředpokládá, ale to podle Brauna nebrání tomu, aby byl dnes v Trutnově k vidění špičkový basketbal. „Pro nás i pro naše hráčky je to svátek. I když s USK v posledních letech prohráváme, na tenhle tým se v Trutnově chodí,“ poznamenal manažer.

Jistě i proto, že už tradičně vysoký favorit zápasu s Karou v Trutnově dlouhodobě předvádí velmi dobré výkony. „Samy hráčky USK říkají, že tady hrají rády, protože naše publikum je vůči nim velmi pozitivní,“ připomíná Braun.

Vzhledem k náročné sezoně v Evropské lize obhájkyně českého titul dostaly letos výjimečnou úlevu, v základní části odehrály oproti ostatním celkům jen polovinu zápasů, ale všechny na hřištích svých soupeřek. V Trutnově se představily na konci ledna, Kara tehdy uhrála velmi příznivý výsledek 79:94.Najdete na iDNES.czmobilní verze