Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Karlovarské basketbalistky čeká trojboj pravdy

Linda Sehnalová z Karlových Varů u míče, brání ji Veronika Bortelová z Nymburku. | foto: Martin Stolař, MAFRA

22 2016
Následující tři týdny jsou pro basketbalistky BA Karlovy Vary klíčové. Postupně se utkají s týmy, které zatím okupují tabulková místa hned za nimi a spolu s nimi bojují o účast v play-off. Nejprve je v neděli čeká v domácím prostředí tým Slovanky Mladá Boleslav (9. místo), následně hrají v Brně s místními Žabinami (8. místo) a 7. února pak opět doma boj s SBŠ Ostrava.

Pohled na tabulku je jasný. Vary se, s nejlepší výchozí pozicí, drží na místech play-off a konec základní části se pomalu, ale jistě přibližuje.

„Ještě se může hodně věcí změnit, bude to hodně těžké. Vždy se raději držím nohama na zemi, abych se potom mohla víc radovat. Nelítám v oblacích, držím pevně opratě a nedovolím, aby měly holky hlavy v nebi. Zatím je to pořád ještě daleko,“ mírní euforii trenérka Marcela Krämerová.

Trochu jiné mínění má kapitánka týmu Dana Kušlitová. „Doufáme, že ten post udržíme dál. Slovanka je jeden ze soupeřů, které bychom měly porazit, ale myslím, že když jsme porazily Slavii v takové těžké koncovce, tak máme teď na všechny, tedy kromě USK,“ dodává Kušlitová.

V hale míčových sportů je úvodní rozskok v neděli ve 14.30 hodin.

„Protože se jedná o přímý souboj o příčky buď zaručující pokračování v play-off, či neradostné účasti v play-out, bude to určitě utkání na ostří nože,“ míní manažer karlovarských basketbalistek Roman Maleček. Slovanka je sice s pěti vítězstvími o dvě příčky v tabulce níže, ale skutečnost, že v prvním vzájemném utkání v Mladé Boleslavi zvítězila 78:60 a v posledním zápase dokázala porazit 73:60 tým SBŠ Ostrava, na rozdíl od vysoké prohry Varů v Hradci, dává hostům v nadcházejícím zápase punc rádoby favorita.

„Abychom tento předpoklad „smázli“ musí naše hráčky v utkání ubránit hlavní střelce Slovanky, kterými jsou zejména Tereza Vorlová a Kristína Minarovičová, průměr 13,3 a 12 bodů na utkání, a také zahraniční posily týmu Dragana Gobeljič a Ivana Brajkovič, průměrně 12,7 a 9,4 bodu na utkání,“ poukazuje Maleček.

Karlovarská trenérka Marcela Krämer má prozatím k dispozici kompletní tým, a přestože část týmu čeká před tímto utkáním o víkendu ještě zápasové zatížení v podobě účasti na utkáních 1. ligy žen. „Věříme, že holky v zápase zabojují a s podporou plné haly domácích fanoušků, které tímto samozřejmě zveme, dotáhnou zápas do tolik potřebného vítězného konce.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze