Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ráda bych do Ameriky a reprezentace, říká talentovaná Gaislerová

V akci Michaela Gaislerová hraje v této sezoně za Strakonice i Trutnov.

12 2014
Narodila se v roce 1997. Chodí do prvního ročníku na Gymnázium v Trutnově, kde vyrostla. A hraje basketbal, kterému naprosto propadla. Loni byla Michaela Gaislerová na mistrovství Evropy kadetek ve Varně v české reprezentaci a získala s ní stříbrnou medaili. Roste další dobrá hráčka.

Před touto sezonou přestoupila z Trutnova do Strakonic. Za Trutnov nastupuje na hostování v extralize juniorek, kde hrají basketbalistky do 19 let. V tabulce střelkyň byla naposledy na 12. místě s bilancí 248 bodů a průměrem 15,5 bodu na zápas.

V posledních dvou utkáních v Trutnově proti BA Sparta a Karlovým Varům nastřílela 20 a 22 bodů a byla nejlepší a druhou nejlepší střelkyní týmu. Trutnov obě utkání prohrál. Je devátý z dvanácti celků.

Podobné je to v extralize kadetek, kde jsou Strakonice se dvěma výhrami předposlední. Nejlepší střelkyní soutěže je Michaela Gaislerová. Zaznamenala 408 bodů, v průměru 25,5 na utkání. Že se nevyhrává, to chápe.

"Máme ve Strakonicích hodně mladý tým. Ještě v minulé sezoně hrála většina hráček žákovskou ligu. Ale jdou hodně nahoru a ještě se to jistě do konce sezony zlepší."

Na mistrovství Evropy ve Varně odehrála v průměru 17 minut. Češky už předtím zvítězily na olympiádě mládeže, která se hrála v nizozemském Utrechtu.

Následoval evropský šampionát v Bulharsku, kde Česko na úvod podlehlo o čtyři body Francii. V dalších zápasech v osmifinálové skupině však třikrát vyhrálo a ve čtvrtfinále zdolalo Lotyšsko.

Tím si zajistilo nominaci na letošní mistrovství světa na Slovensku. "Pojedu tam, když se dostanu do nominace," říkala strakonická opora kadetek.

Šanci má velkou. Ve Varně byla v týmu, který v semifinále podruhé na turnaji porazil Itálii. Ve finále podlehl Španělsku 49:54 a Michaela Gaislerová byla nejlepší střelkyní Češek, zaznamenala 13 bodů.

V extralize kadetek se ve strakonickém celku nejvýrazněji prosadila v Trutnově, kde nastřílela neuvěřitelných 49 bodů. Trutnov přesto zvítězil 80:75. "Sama jsem tomu nemohla uvěřit. Po třetí čtvrtině jsem tolik bodů neměla, ale v závěru mi do koše střely spadly." Kdo sportuje, má své cíle. "Nejbližší je mistrovství světa na Slovensku," definovala své basketbalové záměry. "Nejen abych se dostala do týmu, ale abychom zopakovaly nějaké úspěchy," přidala.

Je v prvním ročníku střední školy a myslí na další studium. "Chtěla bych se dostat na univerzitu v Americe a hrát NCAA," připomněla univerzitní soutěž, odkud vycházejí hráči a hráčky do nejlepších profesionálních lig.

Nerozhází ji poznámka, že by na konci studia na gymnáziu mohla být i v reprezentaci žen. "To doufám," opáčila bez váhání. Třeba jednou nakoukne do profesionální WNBA. "Důležité bude dostat se na univerzitu. A tam to bude snadnější, když budu mít nějaké výsledky," ujasnila. "Určitě se i o to jednou chci pokusit."

V této sezoně za sebou má premiéru ve strakonickém celku žen. Poprvé si za dospělé zahrála na přípravném turnaji loni v září ve Strakonicích. V lize nastoupila v premiéře proti velkým favoritkám z USK Praha. Odehrála sedm a půl minuty a vstřelila první koš. Hrály i další naděje Hana Kuncipálová či Jolana Krejčová. "Okusily jsme jejich tvrdý basket," řekla o souboji s USK. "Určitě jsme se hodně naučily, byly to dobré zkušenosti." Budou se jistě hodit.Najdete na iDNES.czmobilní verze