Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Basketbalisté Děčína lákají fanoušky ve stylu Hvězdných válek

Udivený Lord Budin se světélkující pumpičkou. | foto: repro BK Děčín5plus2.cz

14 2015
Basketbalový Děčín titulem vicemistra dostal své fanoušky do jiné galaxie, snad i proto novou sezonu pojal jako Hvězdné války.

Upoutávku na ročník 2015/16, jehož domácí premiéru obstará děčínským Válečníkům dnešní partie s Brnem od šesti večer, natočil klub pod názvem Návrat Síly ve stylu Lucasových Star Wars. A vtipně.

„Chtěli jsme ukázat, že nemáme jen vážné role v oblecích při basketu, ale že jsme taky lidi a umíme si ze sebe udělat srandu,“ řekl kouč Pavel Budínský, aktér klipu. Druhým je prezident Miroslav Chrastný.

Budínský alias Lord Budin se zpovídá Emperorovi v podání Chrastného, zda je všechno na sezonu nachystáno. Emperor kouče v závěru žádá, ať příště balony nafoukne pumpičkou. Budínský ji povytáhne a pak na ni udiveně zírá, neboť světélkuje jako světelný meč.

Video natáčel děčínský fanoušek Jiří Janda, který pro klub dělal už i jiné upoutávky. „Jeho nápad se mi zdál zajímavý, navíc to má vzhledem k amatérským podmínkám kvalitu. Dostal jsem spoustu úsměvných reakcí. Hodně šlo o efekty a zápletku,“ podotýká Budínský.

Svůj part natáčel kvůli vkládaným počítačovým efektům před modrou stěnou po přípravném zápase přímo v hale. „Režisérovi jsem se věnoval přes hodinku. Nejvíc mě pobavilo, že chtěl, ať se tvářím jako Temný rytíř. Víc galakticky, dirigoval mě, což mě rozesmálo. Nevím, jak se tvářit galakticky,“ chechtá se trenér.

Chrastný zahrál svůj výstup jindy, pak se pospojovaly. „Přiznám se, že jsem to dal na první dobrou. Ale kolega Budínský to měl trošku těžší,“ mínil prezident BK Armex Děčín. „Škoda, že jsme kvůli autorským právům nemohli použít kostým a masku pro pana trenéra, i hudbu jsme museli trošku změnit. Ale užil jsem si to a ohlasy známých jsou pozitivní.“ Star Wars mají v hlavní filmové linii sedm dílů. „Ani my asi neskončili, ještě něco dáme.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze