Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pražská World Tour 3x3: českým mistrům chyběl do Tokia jediný krok

Český reprezentant Martin Gniadek smečuje v utkání turnaje Světové série v Praze. | foto: Václav Mudra

24 2014
Čeští basketbalisté 3x3 nedotáhli svojí misi, na jejímž konci měl být postup z Prague Masters do celosvětového finále v Tokiu. Chyběl jediný krok. Stopku jim v semifinále vystavil pozdější vítěz pražského turnaje World Tour, nejlepší tým světa ze srbského Nového Sadu.

Filip Zbránek, Jan Stehlík, Martin Gniadek a Martin Jakeš postoupili do čtvrtfinále bez jediné porážky a také v prvním nedělním zápase si nedělali problémy. Polský Kolobrzeg porazili díky jízdě od začátku začátku zápasu až do jeho předčasného konce. Zápas na chvíli přerušil déšť, který jako by na chvíli vlil soupeři sílu do žil, ale to byla pouze epizodní záležitost.

„Byla to škoda, protože mi jsme měli dobrý začátek a byli jsme v laufu. Polákům to trochu pomohlo, protože se na chvíli dostali do hry. My jsme se pak ale vrátili k naší hře a dotáhli zápas do vítězného konce,“ těšilo Martina Jakeše, že krátká přeháňka neměla na zápas vliv.

Fotogalerie

V něm Češi excelovali zejména v obraně. „Řekli jsme si, že je nesmíme nechat střílet za tři, což si myslím, že se nám pomohlo. Obranou se dají vyhrát zápasy i v basketbalu 3x3,“ ocenil Jakeš defenzivní činnost v jinak převážně útočném sportu.

Nemilosrdný pavouk přisoudil českým basketbalistům do semifinále turnaje Novi Sad, který je považován za nejlepší tým současnosti. Srbové to potvrdili hned v úvodu, kdy z prvních sedmi střel neminuli ani jednou a ke všemu pět z nich bylo ohodnoceno dvěma body.

„Proti každému týmu, kterému tam padne to, co jim je strašně těžké hrát. V basketu 3x3 rozhodují trojky a když jich dostanete tolik, hraje se těžko,“ smutnil po prohraném semifinále Martin Gniadek.

Až do tohoto okamžiku totiž Češi procházeli turnajem bez zaváhání: „První tři zápasy jsme prošli jako nůž máslem. Pak jsme ale narazili na Srby, kteří trefili všechno a my končíme. Takový je sport. Už se nedá nic dělat.“

Novi Sad nakonec celý turnaj vyhrál, když ve finále porazil Bukurešť.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze