Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zlínští basketbalisté vstoupí do první ligy s novým partnerem

Radek Pumprla na tréninku zlínských basketbalistů. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

3 2014
Na domácím Memoriálu Karla Vilíma obsadili poslední čtvrté místo. Přesto byl trenér prvoligových basketbalistů Zlína Jaroslav Kotala s konfrontací se zahraničními soky spokojený.

„Když srovnám rozpočet a složení týmů soupeřů a nás, tak výsledky byly více než dobré,“ pronesl Kotala. Jeho výběr se utkal se třemi účastníky nejvyšších soutěží svých zemí, slovenské Handlové podlehl o 6 bodů, rakouskému Klosterneuburgu o 10 a MMCITÉ Brno o 22.

„Abychom dokázali držet krok, potřebovali bychom o dva hotové hráče více. Vyjma čtyř jsme měli věkový průměr od 17 do 19 let,“ zmínil Kotala mládí svého celku.

Zlín odehrál tradiční akci už pod novým názvem MMCITÉ svého nového titulárního sponzora.

„Firma místního patriota pana Hegmona nás podporovala už v předchozích letech, teď jsem se dohodli na dlouhodobější spolupráci,“ uvedl Kotala, který ve Zlíně zastává také post předsedy oddílu. Generální partner přinese nejen peníze, ale hlavně hráčskou spolupráci s Brnem hrajícím Mattoni NBL. Klub z jihomoravské metropole totiž nese také název MMCITÉ a Zlín se stal jeho první farmou.

„Díky tomu už nebudeme přicházet o mladé hráče, které jsme vypiplali. Ti nejčastěji odcházeli po střední škole na vysokou do Brna a většinou nastupovali za JBC. Teď se můžou u nás vyhrát,“ shrnul Kotala. Letos pomůžou Zlínu dva mladíci z Brna - pivotman Grečynskyj a srbský rozehrávač Bogdanovič. Až na odchod centra Vaňáka do Svitav se přitom kádr nezměnil.

Revolucí naopak prošel hrací systém první ligy. Soutěž se rozdělila na osmičlennou západní a východní část. Po základní části, v níž se týmy střetnou každý s každým doma a venku, postoupí do finálové fáze čtyři nejlepší z každé skupiny. Tam se už ale utkají jen české kluby s moravskými, přičemž výsledky s celky ze stejné skupiny se započítávají. První čtyři pak čeká vyvrcholení v podobě Final 4.

„Jsme o rok zkušenější, takže cílem je minimálně čtvrté místo ve východní skupině,“ přeje si Kotala, jehož oddíl letos také cílí na Český pohár. „Změnil se jeho model a po letech je zase možnost se střetnout se soupeřem z Mattoni NBL.“

Do poháru vstoupí Zlín 28. října, do ligy o pět týdnů dříve. Termín domácích duelů zůstal páteční, čas se však posunul na 19 hodinu.

Memoriál Karla Vilíma

MMCITÉ Zlín - Handlová 98:104 (50:54), Klosterneuburg 81:91 (43:49), MMCITÉ Brno 62:84 (30:51), Klosterneuburg - Brno 78:95, Handlová - Brno 82:86, Handlová - Klosterneuburg 73:89

Konečné pořadí: 1. Brno 6 bodů, 2. Klosterneuburg 5 bodů, 3. Handlová 4 body, 4. Zlín 3 body.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze