Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Baseballové mistry lze jen potrápit, ale ne porazit

Finále baseballové extraligy opět ovládli AVG Draci Brno, na snímku Martin Schneider | foto: Radek Miča, MAFRA

18 2010
Letošní finále baseballové extraligy opět ovládli AVG Draci Brno. V neděli večer si korunu nasadili už pošestnácté za sebou. "Kluci mají obrovskou radost a já jsem strašně šťastný a zároveň unavený," ulevil si Arnošt Nesňal, který jako hráč a následně trenér nechyběl u žádného z titulů výjimečné dynastie.

Tu letos čekala těžká zkouška, finále s brněnským rivalem Technikou se protáhlo na maximální počet zápasů. V sobotu vyhráli obhájci 7:2, v neděli po poledni zase vyzyvatelé 2:1. Až v pátém a rozhodujícím duelu Draci soupeře zlomili 9:2.

"Rozhodly maličkosti, které normální divák ani nepostřehne," poznamenal hráč poražených Martin Střítecký.

"Věřili jsme si a v závěru sezony jsme hráli fantastický baseball. Draci nás ale hodně skautovali a měli nás dobře přečtené, i to možná rozhodlo."

Finále baseballové extraligy opět ovládli AVG Draci Brno, v černém Martin Schneider Finále baseballové extraligy opět ovládli AVG Draci Brno, na snímku Trevor Caughey v bílém, hráč Techniky.

Přestože šlo o český titul, dlouho byl v moci cizinců. Pro Draky vybojoval dvě výhry americký nadhazovač Patrick Ahearne, pro Techniku zase jeho krajan Trevor Caughey. Až při posledním duelu byl osud finále v rukou českých nadhazovačů.

"Osmdesát procent hry Techniky tvoří cizinci. Ale když se postavili Češi proti Čechům, byli jsme výrazně lepší," cenil si Nesňal.

Finále baseballové extraligy opět ovládli AVG Draci Brno, v černém Martin Schneider Finále baseballové extraligy opět ovládli AVG Draci Brno, na snímku Billy Hess, hrající trenér Techniky

Výkony soupeře však neopominul. "Technika si během celé sezony počínala výborně takticky a čekal jsem, že to bude obrovsky obtížné."

Jenže se jenom potvrdilo, že Draky je sice možné potrápit, ale zatím ne porazit. "Pořád ale věřím, že porazitelní jsou, a pro nás je to velká výzva," prohlásil Střítecký.

Pravdou je, že tak blízko sesazení už Draci dlouho nebyli. Ale králi pořád zůstávají.

Je těžké nás porazit i na evropské úrovni, říká čtrnáctinásobný mistr

Klidně by mohl být encyklopedií úspěchů brněnských Draků, vždyť baseballista Martin Veselý jako hráč dobyl 14 titulů z celkových šestnácti. Přes dominanci svého klubu však tvrdí: "Každý titul je těžký."

Bylo nynější finále nejtěžší? Rozhodl až poslední možný zápas...
Připomnělo mi to finále s Technikou před mnoha lety, kdy měli Panamce Deaga a bylo to stejně vyrovnané. Tehdy to měli postavené na jednom nadhazovači, zatímco dnes mají čtyři špičkové hráče a bylo to tak vyrovnané, že mohl vyhrát kterýkoliv z týmů.

Ale nakonec znovu vyhráli Draci. Napadlo vás v sérii, že by to nemuselo vyjít?
Ne ne, já jsem věřil, že vyhrajeme. Věděl jsem, že jsme lepší. Technika sice měla silný tým, ale měla ho postavený hlavně na Američanech, zatímco my jsme byli lepší kolektiv. Proto jsme vyhráli zaslouženě.

Takže jste ani na chvíli nepochyboval?
Věřím do té doby, dokud neprohrajeme. A stejně věří celý tým, který chce vyhrávat a dělá pro to maximum.

V čem je kouzlo Draků? Trénujete víc než jiné týmy?
Nechci podceňovat ostatní, ale na to, že jsme amatérský klub, trénujeme opravdu hodně. A také máme hodně talentovaných hráčů, jak mladých, tak těch starších. Máme dobře poskládaný tým a je těžké nás porazit i na evropské úrovni, natož na české.

Dovedete si představit, že byste titul nevyhráli?
Kdyby titul nebyl, život by šel dál, a nedalo by se s tím nic dělat. Ale ať už bychom vyhráli nebo prohráli, tak bychom určitě odešli s hlavou nahoře, protože jsme podali skvělý výkon. A vyšlo to.

Není náročné se motivovat, když pořád vyhráváte?
To není o motivaci, každá sezona začíná od nuly a je jiná. Je potřeba se pořádně připravit už od zimy, dobře trénovat a pak už to jde samo.

A neomrzí člověka pořád vyhrávat?
Neomrzí. Spíš bych řekl, že je to každý rok lepší a lepší.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze