Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Baseballisté Kotlářky slaví premiérový titul, předčili brněnské Draky

Momentka z baseballového finále mezi Kotlářkou Praha a Draky Brno | foto: Jan Beneš

20 2015
Baseballisté Kotlářky Praha získali poprvé extraligový titul. V rozhodujícím pátém zápase finále porazili devatenáctinásobné mistry Draky Brno 3:1.

Brňané klopýtli ve finále teprve podruhé od roku 1995, před čtyřmi lety jim titul sebral městský rival Technika Brno.

O vítězství Kotlářky, která ovládla suverénně poslední dva zápasy, rozhodli nadhazovači. Sobotní čtvrtý duel dotáhl k vítězství 3:0 Marek Minařík, který nedovolil Brňanům uhrát ani bod. Na nadhazovačském kopci dominoval Jan Novák.

„K úspěchu nám pomohli hráči, kteří působí v zahraničních soutěžích. Byla na nich vidět každodenní systematická práce,“ řekl manažer Kotlářky Filip Červenka. „Draci se od čtvrtého zápasu na pálce neprosadili. Oba týmy hrály dobře v poli, v náš prospěch rozhodla větší agresivita na pálce. Měli jsme mnohem častěji obsazené mety a mohli jsme uhrát i více bodů.“

Draci se dostali pouze k pěti odpalům a jediný bod uhráli až v poslední deváté směně. Rozhodnutí padlo už v úvodu zápasu. Ve druhé směně se podařil dvoubodový homerun Mitchellu Nilssonovi, který svým odpalem pomohl k doběhu ještě Jakubu Sládkovi. Třetí bod Kotlářky vybojoval v téže směně Adam Matuška.

Draci nasadili do posledního zápasu svého nejlepšího nadhazovače Petra Minaříka, který ale neměl svůj den. Kotlářka proti němu uhrála šest odpalů a ve čtvrté směně jej nahradil Radim Chroust. Navzdory tlaku se už Drakům nepodařilo utkání proti takticky dobře hrajícímu soupeři otočit.

Kotlářka si ziskem titulu zajistila právo startu v příštím ročníku elitní skupiny Evropského poháru.

Finále play-off baseballové extraligy

Víkendové zápasy

Kotlářka Praha - Draci Brno 2:7
Kotlářka Praha - Draci Brno 3:0
Draci Brno - Kotlářka Praha 1:3
Konečný stav série: 2:3

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze