Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Baseballisté hrají o evropský titul na Hluboké

13 2006
Hluboká nad Vltavou - Jižní Čechy hostí vrcholnou baseballovou akci. Od neděle 16. července do soboty 22. července se v Hluboké nad Vltavou a v Českých Budějovicích uskuteční mistrovství Evropy v baseballu žáků do 12 let. Podobná akce se na jihu Čech koná vůbec poprvé.

Už v loňském roce pořádala Česká republika mistrovství Evropy mužů, které ale bylo rozděleno do Prahy, Chocně, Blanska a Brna. S podobným turnajem tak nemají Češi jiné zkušenosti.

Na Hluboké se však mladí hráči objevit nemuseli. Evropská baseballová konfederace přidělila pořadatelství České baseballové asociaci, která posléze vybírala místo konání.

"Soupeřili jsme hlavně s Ostravou, která měla o pořadatelství velký zájem," uvedl jeden z organizátorů a zároveň prezident hlubockého basebalového klubu David Šťastný.

Jihočeši nakonec vyhráli a na akci se pečlivě připravují. "Je to ocenění naší dlouholeté práce," dodal.

Přihlášeno je sedm týmů. Vedle domácího Česka se diváci mohou těšit ještě na hráče Rakouska, Slovenska, Běloruska, Ruska, Polska a Izraele.

Turnaj organizuje Hluboká baseball & softball Club ve spolupráci s Angels České Budějovice.

Hrát se bude na dvou hřištích. V areálu hlubockého klubu na Poříčské louce a v Českých Budějovicích Na Složišti, kde sídli klub Angels. Na programu je 6 zápasů denně. Utká se každý s každým. "Pět z nich bude na Hluboké a jeden v Českých Budějovicích," upřesnil Šťastný.

Začátek je plánován na neděli ve 13 hodin, kdy se uskuteční slavnostní zahájení společně s otevřením další části dětského hřiště, které po svém hlavním sponzorovi společnosti ČEZ ponese název Oranžové. První zápas je o hodinu později. Česko změří síly s Polskem.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze