Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Baseball se vrátí na OH až zatočí s dopingem

5 2006
Soul - Baseball se může vrátit na olympiádu jedině až vyřeší problémy s dopingem. Dnes to na jednání v korejském Soulu řekl předseda Mezinárodního olympijského výboru Jacques Rogge. Baseball loni stejně jako softball vypadl z olympijského programu pro hry v roce 2012 v Londýně.

V roce 2009 mohou jeho představitelé požádat o to, aby byl zařazen na olympiádě v roce 2016.

Mezitím by měli funkcionáři vyřešit otázku užívání zakázaných látek, protože dopingová pravidla v profesionální MLB stále nesplňují požadavky vedení světového olympismu. "Došlo k určitému zlepšení, ale ne na úroveň, kterou by olympijská rodina akceptovala," prohlásil Rogge.

Loni v listopadu byla v zámořské profesionální soutěži zavedena nová dopingová pravidla. Za první užití steroidů čeká baseballisty trest na 50 zápasů, za druhý budou pykat 100 zápasů a za třetí případ dopingu bude následovat doživotní diskvalifikace.

Podle kodexu Mezinárodní antidopingové organizace WADA je však už za první vážný prohřešek proti dopingovým pravidlům udělován dvouletý distanc. Představitelé WADA se navíc pozastavili nad průběhem dopingových testů na březnovém turnaji World Classic, který podle nich možná neodpovídal mezinárodním pravidlům.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze