Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Barum Rally láká. Přihlášku poslalo 130 závodníků

Barum Rally Zlín 2009: vítěz Jan Kopecký s fabií | foto: Jan Karásek, MAFRA

16 2010
Rovných 130 posádek ze 26 zemí evidují pořadatelé jubilejního 40. ročníku automobilové soutěže Barum Czech Rally Zlín, která se pojede už příští víkend. Konkrétní jména ale prozradí teprve dnes. Startovní listinu zveřejní přesně v 18 hodin na internetových stránkách soutěže.

"Na naši soutěž můžeme přijmout právě 130 posádek. Že se počet přihlášených zastavil zrovna na tomto čísle, to je náhoda," poznamenal zástupce ředitele Barum Rally Jan Regner.

Ve startovní listině nechybí žádná z hvězd seriálu Intercontinental Rally Challenge, do něhož barumka patří. Do Zlína přijedou obhájce prvenství Jan Kopecký, Fin Juho Hänninen, Britové Kris Meeke a Guy Wilks, Belgičan Freddy Loix či Francouz Bryan Bouffier. Ale dorazí také závodníci z Brazílie nebo Japonska.

"V případě Japonce jde o pilota, který má bohaté zkušenosti z mistrovství světa a získal úspěchy v kategorii produkčních vozů," nechtěl Regner prozradit podrobnosti. Podle informací MF DNES jde o Fumia Nutaharu.

"Fanoušci se mohou těšit také na jezdce z Estonska, Irska, Ruska, Běloruska, Slovinska nebo Chorvatska."

V startovní listině figuruje 55 posádek z ciziny. Podobně vysoké číslo dorazilo do Zlína naposled před dvaceti lety. V roce 1990 sjelo ze startovní rampy 60 zahraničních posádek.

Výjimečný bude i počet účastníků s modely S2000. Měl by padnout rekord z loňské Rallye Sanremo i letošní Ypres Rally, kde závodilo 24 těchto speciálů.Najdete na iDNES.czmobilní verze