Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bártová v Praze kralovala

21 2000
P r a h a - Daniele Bártové tyčkařské exhibice sedí. Prokázala to opět v Praze na Václavském náměstí. Na mítinku Pražská tyčka zdolala laťku ve výšce 446 centimetrů a o jeden centimetr tak vylepšila vlastní rekord mítinku. Další reprezentantka, jež pojede do Sydney, Pavla Hamáčková, zaostala za Bártovou o 10 centimetrů.

Pro Bártovou šlo již o šesté vítězství na tomto mítinku v řadě za sebou. Mnohonásobná světová rekordmanka si nejvyšší stupeň na Pražské laťce pronajala a dosud zde ještě neprohrála. V přípravě na olympijské hry tak zatím ukazuje, že její příprava se ubírá správným směrem.

Halová mistryně Evropy Hamáčková skočila o deset centimetrů méně. Třetí místo obsadila Šárka Mládková z USK výkonem 426 cm, který je o šest centimetrů lepší než její osobní rekord. Za úmorného vedra překonala Bártová laťku v rekordní výši svým třetím pokusem v soutěži, předtím snadno zdolala 400 i 426 cm. Na stojany si nechala nastavit i 456 centimetrů, tedy výšku o centimetr lepší, než je platný evropský rekord Ukrajinky Balachonovové, ale třikrát laťku shodila. "Třetí pokus by se povedl, kdybych měla blíže posunuté stojany. Docela mě to mrzí," stěžovala si Bártová. "Vlastně jsem tu výšku skočila, jen stojany byly špatně," dodala s jistotou.

Oblíbenou exhibici v Praze si Bártová nenechala ujít ani přesto, že večer odjížděla do Bratislavy, kde bude startovat ve čtvrtek na mítinku Grand Prix II. "Na náměstích skáču strašně ráda, proto jsem nechtěla ani letos vynechat a jsem šťastná, že jsem zase neprohrála. Porážka by mě hodně mrzela," přiznala svěřenkyně Boleslava Patery. "Navíc jsem si tu vyzkoušela tyče, vzala jsem tu nejtvrdší a snad na ni dojde i v Bratislavě."

Ve slovenské metropoli, kde před dvěma roky vytvořila evropský a svůj dosavadní osobní rekord 451 cm, se utká například s Balachonovovou. Tyčkařky ovšem čeká experiment v podobě dvou pokusů na každé postupné výšce. "Jestli se bude skákat na
rekordy, je toho pravidla škoda, protože dva pokusy jsou málo," pozastavila se Bártová nad pokusem o urychlení soutěže.

Výsledky - ženy:
1. Bártová 446, 2. Hamáčková (obě Dukla) 436, 3. Mládková (USK) 426, 4. Pyreková (Pol.) 416, 5. Baďurová (Vítkovice) 400, 6. Boulová (USK) 400, 7. Dolciniová (It.) 400, 8. Palasová (USK) 380.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze