Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bartoš se dočkal velké výhry

10 2006
Nebužely - Číslo 5, dostihy a rodina Bartošových, to je šťastné spojení. A čím víc pětek najednou, tím lépe. Táta Josef Bartoš jezdil na koni od pěti let, ve Velké pardubické startoval pětkrát. Syn Josef Bartoš se v neděli zúčastnil vrcholného dostihu sezony rovněž popáté a sedlal koně, který si připsal pátý start ve Velké pardubické ve svém padesátém dostihu.

Tři pětky najednou přihrály Bartošovým velký úspěch: syn Josef na koni Decent Fellow vyhrál Velkou Pardubickou!

"Kluk si to už zasloužil. Vždyť loni mu to těsně uteklo," připomněl Josef Bartoš starší dramatický loňský finiš, v němž Decent Fellow s jeho synem v sedle podlehl Maskulovi s Dirkem Fuhrmannem.

"Když jsem před dvanácti lety končil se závoděním, přál jsem si, aby aspoň kluk v Pardubicích vyhrál. A přání se splnilo," usmál se Bartoš starší, který byl ve Velké pardubické nejlépe čtvrtý.

Triumf syna sledoval u televizní obrazovky. "Už dva roky do Pardubic nejezdím. Vždycky, když jsem tam přijel, tak kluk spadl nebo se stalo něco jiného," líčil Bartoš starší. "Ovšem vychutnal jsem si to i tak. Jsem pyšný otec," prohlásil bývalý žokej a trenér dostihových koní.

Bartoš starší závodil jako jezdec od roku 1972 dlouhých 22 sezon. Na dráze se však se synem nepotkali. "Kluk začal jezdit dva roky poté, co jsem skončil," vzpomínal táta. "Ale zpočátku jsem mu připravoval koně. Hned na prvním vyhrál."

A syn dokázal v 25 letech to, co se tátovi nikdy nepovedlo. "To vítězství ve Velké pardubické mu  nezávidím. Přeju mu to," řekl Bartoš starší, jehož se synem spojuje také jeden společný handicap: mezi žokeji totiž Bartošové díky vytáhlé postavě vždy vyčnívali. "Měřím 182 centimetrů, kluk je na tom stejně," podotkl Bartoš starší. "Synovi dělala vysoká postava problém v rovinových dostizích. Musel vždycky těžce shazovat kila. Teď se dal na překážky, kde to tolik nevadí."Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze