Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Třetí místo bylo super, ohlíží se motokrosař Bartoš za víkendem v Lokti

Motokros, ilustrační foto | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

30 2015
Pro jednoho to byla ideální příležitost, jak získat cenné zkušenosti, druhý chtěl zase fanouškům ukázat, že se i v šestatřiceti letech stále řadí k evropské špičce. Dvojice motokrosařů litomyšlského Orion - RS Petrol Teamu Jonáš Nedvěd a Petr Bartoš se o víkendu předvedla při Grand Prix v západočeském Lokti a především veterán Bartoš zanechal velmi slušný dojem, když v nedělní druhé rozjížďce evropského šampionátu EMX300 dobyl třetí příčkou pódiové umístění.

Celkově skončil s dvaceti body desátý - mohlo to přitom dopadnout i výrazně lépe.

„Na závody jsem se těšil. První jízda se vyvíjela skvěle, ale jen do pátého kola. Bez varování mě to v jednom rozbitém úseku nakoplo a bylo po nadějích,“ líčil Bartoš a pokračoval: „Byl jsem na sebe naštvanej. Jednak proto, že jsem útočil na první místo, a hlavně z toho důvodu, že jsem se snažil jet na jistotu, a vyvedu tohle.“

„Trať v Lokti byla parádní, ale zrádná. Člověk často nevěděl, kam ho to pošle.“

Petr Bartoš, motokrosový závodník

Po zbabrané úvodní rozjížďce ho bolelo za krkem, do druhé tudíž vyrazil opatrně. Vyplatilo se. „Třetí místo bylo super. Trať byla parádní, ale celkem zrádná. Dvojité odrazy a člověk často nevěděl, kam ho to pošle. Ale jsem rád, že jsem v Lokti mohl reprezentovat Českou republiku,“ dodal Bartoš.

Jeho oddílový kolega Nedvěd v silně obsazené kubatuře MX2 na body nedosáhl, pokaždé dojel se ztrátou jednoho kola na vítěze. Oba závodníci se teď budou chystat na další podnik domácího mistrovství v Horním Újezdě u Litomyšle (23. srpna).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze