Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bargiel: kůň, kterému v cíli prasklo srdce

9 2006
Pardubice - Aspoň se netrápil a zemřel jako hrdina. To jediné utěšuje Jiřího Charváta, majitele jedenáctiletého hnědáka Bargiela, který nepřežil nedělní pardubickou Cenu Labe. Bargiel, to nebylo na dostizích neznámé jméno. Vyhrával doma i v zahraničí, loni se zúčastnil Velké pardubické.

V neděli startoval na pardubickém závodišti ve druhém nejvýznamnějším dostihu dne. A vedl si znovu famózně.

Brzy po startu šel do vedení a hlídal si ho až do cílové rovinky. V ní se však na něj dotáhla klisna Sixteen a Bargiel s ní svedl ve finiši ohromný souboj.

Do cíle vběhli zároveň a hlasatel na závodišti bezprostředně po závodě ohlásil, že vyhrál Bargiel. Ale dostihová komise označila jako vítězku klisnu Sixteen. Cílová fotografie ukázala, že Bargiel za ní zaostal „o nos“. V posledních centimetrech prohrál dostih dlouhý 5200 metrů.

A chvíli poté Bargiel prohrál další boj, tentokrát o život. Jeho srdce nevydrželo ten velký nápor.

„Ani pořádně nevím, co se stalo. Zřejmě mu prasklo srdce,“ hlesl Jiří Charvát. „Přitom jsme žádné podezření neměli. Byl to zdravý kůň. Běhal bez problémů mnohem těžší krosy v Itálii.“

Ztráta Bargiela jeho majitele ranila.

„Ani jsem nesledoval Velkou pardubickou. Toulal jsem se lesíkem a vzpamatovával jsem se z toho,“ přiznal Charvát. Neviděl tak triumf dalšího svého koně, Decent Fellow.

„Opravdu, je fajn, že Bargiel zemřel jako hrdina. Netrápil se,“ řekl Jiří Charvát.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze