Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vsadil jsem na tebe prachy, tak se ukaž, slyšela Strýcová ve Wimbledonu

Barbora Strýcová | foto: Reuters

4 2017
Londýn (Od našeho zpravodaje) - Rozhodně ji nelze považovat za nějakou vyjukanou třasořitku, přesto se tenistka Barbora Strýcová v pondělí ve Wimbledonu rozklepala. Už tak drásaná trémou se vracela na kurt číslo 7 po přestávce způsobené dešťovou přeháňkou. Než její utkání s Paraguaykou Cepedeovou mohlo pokračovat, utrhl se na ni jeden z diváků.

„Mám ho před očima, hned bych ho poznala. Mladej. Krátký vlasy, zelený triko, černý brejle a držel pivo,“ popisovala ho Strýcová po vydřeném vítězství 6:3, 6:3.

Laskavý čtenář nechť promine, že rozhovor kvůli autenticitě není převeden do spisovné češtiny.

Kdo to byl?
Sázkař.

Jak to víte?
Úplně jednoduše. Povídá mi anglicky: „Vsadil jsem na tebe velký prachy. Jestli to nedáš, tak si tě najdu.“

Co to s vámi provedlo?
Už tak jsem byla hodně nervózní. Hodně mi záleží na tom, jak si povedu ve Wimbledonu. Začala jsem mizerně a házela soupeřce všechno na kříž. Ona mě při každé výměně honila a já měla co dělat, abych s ní udržela tempo. Celkem mi pomohlo, že sprchlo a zápas přerušili. V šatně jsem se i díky trenérovi trochu uklidnila.

Jenže pak na vás promluvil výtečník s pivem.
A já byla vynervovaná jako prase. No, není to nechutný, když mi poví něco takovýho?

Rozhodně to nepřipomíná vybrané chování anglického gentlemana. Jak jste reagovala?
Došla jsem na kurt a povídám rozhodčí: „Támhleten pán má asi vsazeno.“ Jak to viděl, tak vzal roha, ubožák. Asi měl taky něco upito.

Přes sociální sítě vás různá individua bombardují opakovaně, že?
A nejenom mě. Třeba Dominice Cibulkové chodí šílený vzkazy. Nechci, aby to vypadalo, že fňukám, ale fakt není příjemný, když vám píšou, že vám zabijou rodinu a že se nedožijete Vánoc. Setkávám se s tím hrozně často, ať vyhraju, nebo prohraju.

Myslíte, že se tahle šikana může nějak zastavit?
Asi ne. Ale aspoň na ni chci upozorňovat.

Například Karolína Plíšková nechala obsluhu Twitteru a Facebooku na příteli a manažerovi v jedné osobě. Nechcete se třeba od internetu odstřihnout?
Samozřejmě by to bylo nejjednodušší. Ale bylo by mi to líto, protože mě sleduje spousta fajn lidí, co mi fandí a stojí za mnou, ať se děje cokoliv. Kvůli nim by mě to mrzelo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze