Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Strýcová se ocitla v sedmém nebi. K trofejím dostala oblíbenou dobrotu

VÍTĚZKA. Barbora Strýcová září štěstím. Turnaj v Linci se jí opravdu povedl. | foto: facebook.com/WTALinz

16 2017
První titul na WTA Tour získala tenistka Barbora Strýcová v pětadvaceti v Quebeku. Na druhý si musela počkat do jedenatřiceti let. V neděli triumfovala v česko-slovenském finále v rakouském Linci nad Magdalénou Rybárikovou a není divu, že z ní na tiskovce radost jen čišela. Zvlášť když jí pořadatelé přichystali překvapení.

Byla trochu rozcuchaná. V černošedém tílku mluvila rozpustile a předváděla legrační gesta, takže působila jako přirozená bavička. Poslední setkání Strýcové s reportéry v Linci se proměnilo v pohodové posezení s občerstvením.

„Jsem fakt šťastná. Na svůj druhý titul jsem čekala celou věčnost. Chutná opravdu sladce. Možná si jeho výjimečnost ještě víc uvědomím zítra. Ale už teď cítím únavu, úlevu a štěstí,“ řekla.

Češka na sklonku sezony na halovém podniku v Rakousku potvrdila znamenitou formu. Po US Open má bilanci 11-3, na posledních dvou akcích v Pekingu a Linci se zaskvěla osmi výhrami z devíti utkání (podlehla pouze krajance Petře Kvitové).

I proto se stále může kvalifikovat na Elite Trophy, jakési malé Masters pro hráčky od 9. do 20. místa žebříčku, které se koná v čínském Ču-chaji.

„Rozhodne se na turnaji v Moskvě. Když postoupím, poletím zpátky do Číny. Pokud ne, budu mít trochu delší dovolenou,“ pravila vyrovnaně.

V pořadí WTA Race je nyní právě dvacátá a nejblíž jsou za ní Australanka Darja Gavrilovová a dobrá známá Rybáriková, s níž se před finále v Linci v šatně špičkovaly.

Barbora Strýcová a její divoká radost ve finále turnaje v Linci.

Barbora Strýcová a její divoká radost ve finále turnaje v Linci.

„Jsme kamarádky, víme o sobě hodně. Jenže tenis je tvrdý byznys. Obě jsme zraněné, tak trochu mrtvé. Ale že bychom si pomyslely, že tu druhou necháme vyhrát? To v žádném případě,“ řekla Strýcová, načež se znovu rozesmála. „Tak jsem šampionka já. Aspoň dneska. Pro mě je důležité zjištění, že pořád dokážu získávat tituly.“

Po otázce na případné oslavy, drobná bojovnice z Plzně nezaváhala: „Víte, v tenise vás skoro pokaždé čeká vzápětí další turnaj. Ale já příští týden žádný turnaj nehraju. Takže rozhodně půjdu slavit a tančit. Rozhodně. Rozhodně!“

Triumf pro ni byl důležitý z mnoha důvodů. Při slavnostním ceremoniálu se na dvorci setkala s bývalou rakouskou hvězdou Barbarou Schettovou, která jí coby dorostence radila, jak se chovat na profesionálním okruhu.

„Od sedmnácti mě učila, jak se hlásit na turnaje, jak trénovat. Asi rok a půl mě podporovala, vyprávěla mi příběhy. Dojalo mě, že se mnou byla na kurtu.“

Strýcová se zmínila, že po titulu toužila taky kvůli kouči Tomáši Krupovi. Přísný bručoun a znamenitý odborník, který stál za vzestupem Tomáše Berdycha a jeho (skoro) trvalým pobytem v Top 10, jí pomohl k žebříčkovému „osobáku“  - 16. místu v pořadí WTA Tour.

„Trenér mě tlačil až na hranu mých možností a schopností. Chtěla jsem vyhrát i kvůli němu. Kvůli nám coby týmu,“ řekla.

Je možné, že o víkendu úspěšná spolupráce skončila, protože Krupovi podle informací iDNES předložila nabídku nedávná světová jednička Karolína Plíšková.

Její fedcupová parťačka Strýcová si ovšem podobnými úvahami nenechala zkazit slastnou chvíli ve městě ležícím nedaleko česko-rakouských hranic.

Už tak povznesenou náladu jí zvedli organizátoři. Na závěr tiskové konference jí ke dvěma trofejím, kterých se každou chvíli nežně dotýkala, přinesli na stůl dva talíře s její oblíbenou pochoutkou.

Císařský trhanec s třešněmi.

„Pane bože! To je tak milé. Fakt ho zbožňuju. Děkuju mockrát! Cítíte, jak voní?“ tázala se přítomných novinářů. „Další otázky? Jen mě nechte polknout, prosím.“

Byl to pro Strýcovou opravdu jedinečný podvečer. Moučník označila za svou třetí trofej a nechala se s ním a dvěma poháry vyfotit. Vzhledem ke své titěrné postavě se musí hodně nadřít skoro na každý bod, natož na vítězné utkání a turnajový titul. O to víc si báječný závěr svého lineckého tažení užívala.

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze