Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Komplikace před olympiádou. Špotáková si při tenisu zlomila zánártní kost

Barbora Špotáková se opírá do kvalifikačního hodu na MS v Pekingu. | foto: AP

23 2016
Dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem si na tréninkovém kempu na Kanárských ostrovech při tenise zlomila zánártní kost na pravé noze. Po konzultaci s lékaři zvolila světová rekordmanka místo operace konzervativní léčbu a nosí ortézu. Věří, že na srpnové olympijské hry v Riu de Janeiro se stihne připravit.

Špotáková se v současné době připravuje na tréninkovém kempu na Kanárských ostrovech. V rámci zpestření přípravy si v neděli zahrála i tenis, když si při smeči u sítě zlomila zánártní kost u malíku na pravé noze.

Absolvovala ošetření v tamní nemocnici. Po následné konzultaci a posouzení rentgenových snímků pražskými lékaři se rozhodla pro konzervativní léčbu, nikoliv operaci.

„Zlomenina pravého nártu na konci března je jistě komplikace, ale není to s ohledem na přípravu na olympiádu v Riu tragédie. Může se stát, že odložíme začátek sezony, ale věřím, že na olympiádu budu připravena kvalitně,“ řekla Špotáková pro Český atletický svaz.

Na Kanárských ostrovech zatím zůstává spolu se svou skupinou trenéra Rudolfa Černého, kde bude pokračovat v tréninku. Nohu má zafixovanou v ortéze.

„Není to moje první zlomenina. I trenér věří v normální vstup do sezony. Hlavně z toho důvodu, že mě zná a taky jsme spolu již dvě zlomeniny v předchozích letech zažili,“ vzpomíná Špotáková.

A tak už ví, jak se v takovém případě dá trénink upravit. Dá se házet pouze ze stoje či ze sedu, kondici udržovat jinými prostředky. Každopádně nic nevzdáváme a sen o úspěchu na olympiádě v Riu se nijak nezměnil,“ doplňuje.

Olympijské hry v Riu začínají už za 135 dní. Soutěž oštěpařek pak začíná 16. srpna kvalifikací, o dva dny později je na programu finále.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze