Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Baráž odstartuje souboj Nováka se Sluiterem

21 2006
Leiden - Soubojem Jiřího Nováka a Raemona Sluitera odstartuje zítra v poledne v nizozemském Leidenu barážové utkání o účast ve Světové skupině Davisova poháru mezi domácími tenisty a Českem. Dnešní los určil, že po nich se na kurtu představí Tomáš Berdych a Robin Haase.

Český nehrající kapitán Jaroslav Navrátil si pochvaloval, že mu los dal více možností pro sobotní čtyřhru. "Jsem rád, že Jirka začíná, protože to dává šanci, že bych ho mohl použít i pro čtyřhru," řekl novinářům.

Naopak náročný program může čekat Berdycha, ale hráč je s tím smířený. "Nevadí mi,
že hraju až jako druhý. Začíná se docela brzo, takže budu mít čas na odpočinek, i kdybych hrál čtyřhru," uvedl Berdych.

V nizozemském týmu se pro dvouhry počítalo spíše se zkušeným Peterem Wesselsem, ale nakonec dostal přednost devatenáctiletý Haase, pro něhož to bude debut v týmové soutěži.

"Trochu jsem s tím počítal, podle tréninků jsem si myslel, že ho nasadí. Nemyslím si, že by byl na tréninku výrazně lepší než Wessels, ale prostě to na nás zkusili," komentoval rozhodnutí Nizozemců Navrátil.

V českém táboře se o definitivní nominaci rozhodlo až ve středu, kdy padla volba na Nováka. Ten nakonec bude celé utkání zahajovat s domácí jedničkou.

"Je to pro mě asi docela výhoda, protože vím, že prostě začínám ve dvanáct hodin a nemusím čekat na Tomáše. Budu se snažit zahájit úspěšně a nechám na kurtu maximum," řekl nejzkušenější český reprezentant.

Do sobotní čtyřhry zatím domácí kapitán Tjerk Bogtstra a Navrátil nahlásili Rogiera Wassena s Wesselsem a Berdycha s Martinem Dammem. Nedělní dvouhry zahájí jedničky Berdych se Sluiterem, po nich by měli nastoupit na kurt Haase s Novákem.
Složení deblových dvojic a jména hráčů pro závěrečné dvouhry ještě mohou kapitáni změnit. Navrátil už ve středu řekl, že asi nasadí místo Nováka Jana Hernycha.

Program
Pátek 22. září:
12:00 Sluiter - Novák, Haase - Berdych.
Sobota 23. září: 13:00 Wessels, Wassen - Berdych, Damm.
Neděle 24. září: 12:00 Sluiter - Berdych, Haase - Novák.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze