Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bank o StarDance: Nejsem tanečník. Ale nahecovali mě, že bude sranda

V sobotu 8. října se Ondřej Bank představí se svou taneční partnerkou Kamilou Tománkovou v soutěži StarDance | foto: Facebook / StarDance

4 2016
Postrádal pohyb. Začínal se nudit a cítil, že sport, a především lyžování mu chybí. Ondřej Bank prožil své první léto bez tvrdé letní přípravy. Jaké bylo, a co ho čeká v následujících měsících? Před kamerami bude nyní i tancovat.

Pětatřicetiletý závodník ukončil svou kariéru a ihned přemýšlel, co bude následovat. „Určitě se chci věnovat své firmě Vagus a mám v hlavě i spoustu dalších věcí. Tím, že jsem kariéru poprvé končil už v patnácti a pak znovu i v pětadvaceti, už mám dost věcí vymyšlených,“ odlehčil svůj únorový konec nejlepší alpský lyžař české historie.

To ještě netušil o účasti v taneční soutěži StarDance. Tu ve svém plánu tehdy rozhodně neměl.

„Na druhou stranu jsem se začínal nudit a byl jsem takový usezený, tak mi to vlastně přišlo vhod,“ vypráví Bank.

Takže vám letní dřina na ledovcích chyběla?
Občas nad tím přemýšlím a do určité míry ano. Ale tancování je také forma tréninku, která to nahrazuje.

Přemluvit vás tedy nebylo těžké?
Právě, že bylo. Nejsem žádný tanečník, ale kamarádi mě nahecovali, že bude sranda. Nakonec jsme na to kývl, ale je to pro mě opravdu náročné.

Sportovcům se ve StarDance daří. V minulosti soutěž vyhráli akrobatický lyžař Aleš Valenta nebo atletka Kateřina Baďurová. Máte i vy podobné ambice?
Partnerka mě zatím moc nechválí, ale ona ví, že já bych měl potom blbý kecy, tak to nechce poslouchat. Největší problém budu mít určitě s kamerou v živých přenosech. To bude větší adrenalin než na kopci.

A poté si uděláte čas i na lyžování? Váš bratr Tomáš se přesunul k týmu Ester Ledecké, která kombinuje lyžování i snowboarding.
Jsem domluveni, že v sezoně s nimi vyrazím v roli určitého poradce. Protože teď je asi nejlepší období někomu radit.

Fotogalerie

Jak to myslíte?
Stále přemýšlím jako závodník, takže mohu poradit při prohlídce trati, jak kterou zatáčku nebo úsek projet. To přesně bych měl dělat v týmu Ester Ledecké. A třeba za pět let se stanu trenérem, uvidíme.

Se Světovým pohárem jste se v únoru rozloučil. Naopak váš kamarád Jan Hudec přestoupil z kanadského týmu do české reprezentace. Nemrzí vás, že si spolu nezajezdíte?
Strašně mě to štve. Honza umí být dobrý parťák. Sálá z něj pozitivní energie a vždy je dobré, když k sobě někoho takového máte. Hned jsem mu říkal, že kdyby to oznámil o trochu dřív, tak ještě rok vydržím.

Dříve jste spolu trávili čas při prohlídkách trati. Taková spolupráce by mohla fungovat i v blížící se sezoně, že?
Oba jsme hrozní chaotici. Moc si nedovedu představit, jak by vypadala naše spolupráce v roli trenérů. Ale na olympiádě v Soči jsem Honzovi poradil s jednou zatáčkou, a možná i díky mé radě získal bronzovou medaili v superobřím slalomu. Jinak ale on pomáhal spíš mně. Takže bych mu to rád vrátil.

Třeba na mistrovství světa ve švýcarském Svatém Mořici?
Honza tam kdysi vstupoval do Světového poháru. Bude to pro něj symbolické místo, a pokud kolem něj nebude plno jiných trenérů, což si ale nemyslím, tak mu rád pomůžu. Na to se hodně těším.

Autor:


Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze