Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bambula šampionát v cross country v Austrálii neřešil. Vždyť je cyklokrosař

27 2009
V cross country horských kol jezdil Ondřej Bambula z Budvaru Tábor v kategorii do 23 let poslední sezonu. Rozloučil se s ní stylově. Vyhrál celkově Český pohár. Seriál je složený z pěti závodů. "Počítaly se všechny výsledky, žádný se neškrtal," připomněl Ondřej Bambula.

Začal druhým místem v kategorii v Bystřici pod Hostýnem. Umístění si zopakoval i v České Kamenici.
Pokaždé před ním byl jmenovec Ondřej Cink z Meridy.

V Okrouhlé u Boskovic dojel Jihočech třetí za Kamlerem a Nepustilem z vimperské České spořitelny.
A další start v Teplicích v Čechách proklel. "Byl to nejhorší závod v sezoně," podotkl. Dvakrát upadl a dojel pátý. Vyhrál Kamler.

Ve finále Českého poháru v Kutné Hoře byl sice třetí, ale nejlepší z Čechů. Vyhrál Slovák Sagan, který je úřadujícím juniorským mistrem světa, mimořádný talent. "Ještě píchnul. Jinak by určitě zmastil celé startovní pole," soudí Bambula. Zmastit znamená porazit.

Dokud byla trať suchá, byl to rychlý závod. Krátké výjezdy, pro cyklokrosaře žádné problémy. "Pak zapršelo a bylo blátíčko," popsal Bambula, mající přezdívku Bambitka. Takový terén má rád. "Je to na techniku, hrát si s tím," podotkl.

Zajel si nejlepší výsledek v kariéře. Dostal se s elitou do první desítky Top Ten. A to před ním byli oni dva cizinci do 23 let. Takže z Čechů byl osmý. "Pořád jsem byl někde na jedenáctém dvanáctém místě," připomněl. "Teď to vyšlo." Závod Světového poháru letos nejel. "Je to drahá záležitost," připomněl.

Není biker, je specialista na cyklokros a je z klubu, který se na cyklokrosovou sezonu chystá. "Ale biky jsou taková srdeční záležitost," pousmál se. Má je rád.

Účastníka mistrovství světa do 23 let Sáblíka z kolínského týmu trenéra Slavíčka porážel celou sezonu.
Jen na mistrovství republiky byl Sáblík lepší. "Tam jsem upadl hned po startu ještě v nájezdu na asfaltu a pak jsem ztrátu z posledního místa doháněl," vysvětlil.

Soupeři ho vytlačili do strany a bylo to. "Dostal jsem se do velkého poloměru. Byly tam kamínky a prach a už jsem ležel." Známá kauza nominace na mistrovství světa horských kol v cross country příští týden v Austrálii ho nechává v klidu. I když je stejně jako Kamler momentálně lepší než Sáblík.

"Jsem cyklokrosař. V Austrálii by to bylo zajímavé, ale my už trénujeme na naši sezonu." Stejně jako biky jezdil i silniční závody. Doplňkově, bez velkých očí.

Teď už je před startem zimy. Má za sebou desetidenní soustředění CT Budvar v Krkonoších a to se mu zamlouvalo. Ještě pojede příští týden Tour tří zemí z jihu Čech do Horních Rakous a pak už bude cyklokrosová sezona na prvním místě až do mistrovství světa v Táboře.

Kousek od domu, co Bambulovi bydlí a kde se v rodině závodí a závodí. Vždyť otec je trenérem a bratr Stanislav při zaměstnání závodníkem. Ondřej však jezdí na plný úvazek.

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze