Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Badmintonisté usilují o účast na OH

1 2003
Praha - Čeští badmintonisté chtějí získat na domácím mezinárodním mistrovství body a přiblížit se účasti na olympijských hrách v Aténách. "Největší naději mají ve smíšené čtyřhře Hana Procházková a Jiří Skočdopole. Šanci může využít i Jan Fröhlich v jednotlivcích," prohlásil reprezentační trenér Petr Koukal.

Republikový šampionát, který se uskuteční od čtvrtka do neděle v Hradci Králové, bude mít kvalitní obsazení, přesto by čeští reprezentanti rádi změnili tradici a poprvé získali titul. Hodně se čeká od prvního nasazeného páru Hana Procházková a Jiří Skočdopole. "V prvním kole budeme mít volno, ale pak nás čekají kvalitní soupeři, zejména z Dánska, Kanady a Běloruska. Budeme potřebovat štěstí," zamyslel se Skočdopole.

Frölich hraje v životní formě, po odstoupení Španěla Ruize je turnajová trojka a po úspěšném tažení po asijském turné může potrápit i prvního nasazeného Japonce Sata a druhého Sala z Finska. Ve světovém žebříčku se během léta hráč Benátek nad Jizerou posunul o 21 míst, teď mu patří 53. příčka. "No jo, jenže v tomhle turnaji se mi nedaří, čtyřikrát jsem vypadl hned v prvním kole," vybavil si Frölich.

Český národní tým se připravoval v Nymburce, kdo ho ve třech kempech vedl i indický trenér. "Myslela jsem, že mě zničí. Fyzická příprava byla nesmírně tvrdá, snad se to na výkonech projeví," věří Markéta Koudelková. "Jednalo se o špičkového odborníka," dodal reprezentační kouč Koukal.

Mezi ženami je nejvýše postavená bulharská badmintonistka Nedělčevová, turnajovou dvojkou je Reidová z Kanady. České hráčky jsou v závěru první světové stovky - Markéta Koudelková na 85. místě a Hana Procházková je 92.

"Koudelková doplatila na zranění, teď by potřebovala vyhrávat. Na druhou stranu je její výhodou, že nemusí na turnajích obhajovat body a v žebříčku se může rychle dostat hodně vysoko," řekl trenér Koukal.

Série středoevropských turnajů pokračuje příští týden na Slovensku, pak se hráči přesunou do Slovinska a Maďarska. Sbírat body budou až do dubna příštího roku. Až pak se sestaví nominace do Atén.

Celkově mají badmintonisté 172 míst. V jednotlivcích se do soutěže dostane 29 mužů a žen. Frölich je v redukovaném pořadí na 31. místě. Hana Procházková a Jiří Skočdopole jsou v mixu 29., ale k postupu by se museli ještě o deset míst posunout výše.

Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze